Новини / Фінанси     15 лютого 2022 21:03

Стало відомо, коли завершиться аудиторська перевірка ДПЗКУ

Корпорація повинна була сплатити Китаю $96,4 млн

Держаудитслужба має завершити фінансовий аудит «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ) у травні цього року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Державна аудиторська служба України наприкінці 2021 року в плановому порядку розпочала державний фінансовий аудит ДПЗКУ, щоб перевірити спроможність корпорації розрахуватися з державою за виконання гарантійних зобов’язань, оскільки обов’язковий платіж за китайським кредитом здійснило Міністерство фінансів.

Нагадаємо, з суми у $96,4 млн, яку корпорація повинна була сплатити Китаю 21 січня, державний трейдер сплатив лише $8,8 млн. Решту платежу у сумі $87,6 млн було сплачено Міністерством фінансів в рамках держгарантії — це близько 2,5 млрд грн. Переказ відбувся 21 січня 2022 року.

Аудитори мають дослідити питання цільового використання, своєчасності повернення кредитів і позик, залучених під державні гарантії та питання законності витрат коштів ДПЗКУ, зокрема погоджених Мінфіном планових витрат коштів.

Раніше Landlord повідомляв, що ДПЗКУ входить у дефолт. Державна продовольчо-зернова корпорація може сплатити лише 9% потрібно суми виплати за китайським кредитом, що означає її дефолт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також