Новини / Інвестиції     04 березня 2023 10:09

США оголосили про новий пакет допомоги українським аграріям


США оголосили про три нові партнерства, щоб підтримати сільськогосподарський сектор України та допомогти постачати зерно у світ.

Про це повідомили представники USAID, передає CNN.

Як зазначається, нові партнерські відносини USAID із трьома українськими агротрейдерами Grain Alliance, Kernel та Nibulon, за прогнозами, збільшать пропускну спроможність України з перевезення зерна більш ніж на 3 млн тонн на рік. Кожна компанія має довгу історію роботи в Україні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Працюючи разом, USAID та ці організації планують інвестувати $44 млн на підтримку розширення складських приміщень та інфраструктури у с/г секторі України.

Нові інвестиції, про які USAID та його партнери оголосили цього тижня, будуть спрямовані на кілька терміналів — Ізмаїл та Рені в Україні, обидва на Дунаї та Чорна над Тисою у Словаччині, — де вони очікують збільшення експорту зерна. Операції включатимуть будівництво причалів, де судна завантажуються.

Довідка: Сполучені Штати Америки, діючи через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), започаткували Ініціативу на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна з метою зміцнити виробництво та експорт української аграрної продукції та сприяти пом’якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією брутальної війни.

AGRI-Україна зосереджує свою увагу на таких напрямах діяльності:

  1. закупівля і передача критично важливих матеріально-технічних ресурсів аграріям, які їх потребують
  2. удосконалення і збільшення можливостей експортної логістики та інфраструктури
  3. розширення доступу аграріїв до фінансування, щоб забезпечити максимальні врожаї
  4. надання ММСП послуг з сушіння, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це 7-річний проєкт, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та реалізується компанією “Кімонікс Інтернешнл”. Метою Програми USAID АГРО є прискорення економічного розвитку сільських громад України шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі.

Більше про USAID АГРО можна прочитати за посиланням тут.

Нагадаємо, з 1 березня невеликі агровиробники зможуть отримати добрива для ярих і озимих культур та насіння соняшника завдяки проєктові, що впроваджується Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України. Заявки приймаються через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 14 березня 2023.

До 21 березня 2023 Програма USAID АГРО продовжує приймати заявки другого етапу на отримання 10 субгрантів по 18,5 мільйонів гривень для малих та середніх підприємств під розширення елеваторних потужностей для збереження зернових та нарощування експортного потенціалу України.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також