Новини / Логістика     28 вересня 2022 16:15

Спрощення логістики та нові транспортні коридори: Сольський з низкою ініціатив у Брюсселі

Міністр агрополітики наголосив, що Україна може розширити експорт за певних умов

Міністр аграрної політики та продовольства України під час робочої поїздки до Брюсселю зустрівся з Комісаром ЄС з сільського господарства Янушем Войцеховським та Гендиректором ЄК з питань сільського господарства та розвитку сільської місцевості Вольфгангом Бутчером. Під час зустрічі обговорили тему нарощення експорту української с/г продукції. Міністр агрополітики наголосив, що Україна може розширити експорт за певних умов. Це – спрощення логістики, збільшення європейських зерновозів – залізничних та автомобільних та розробка нових маршрутів, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Міністр запропонував підтримати європейських виробників зерновозів, надавши їм державні субсидії. Такі спільні кроки стримають ціни на ринку сільськогосподарської продукції.

“Якщо ця програма запрацює, я в цьому впевнений, вона стримає ціни та призупинить інфляцію. Спрощена логістика дозволить транспортувати зерно дешевше. Ці маршрути мають дуже великий шанс стати постійними, переформатують ринок та спровокують більш тісні зв’язки всередині центральної Європи”, – зазначив Сольський.

Також міністр акцентував важливість будівництва трубопроводу з України до Польщі, яким транспортуватимуть олію.

“Цей трубопровід відкриватиме нові можливості для Польщі і для України. Чим більше приватного бізнесу долучиться, тим краще”, – зауважив він.

Нагадаємо, міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський перебуває з робочим візитом у Брюсселі. 25 вересня міністр зустрівся з міністром Чеської Республіки з сільського господарства Зденеком Некула. Розмова була присвячена альтернативним шляхам експорту української агропродукції.

22 вересня відбулась онлайн зустріч міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського з міністром сільського господарства Канади Марі-Клод Бібо та амбасадоркою України в Канаді Юлією Ковалів. Сольський подякував канадській стороні за підтримку України, зокрема щодо розв’язання проблеми дефіциту зерносховищ.

Раніше Денис Шмигаль заявив, що зокрема Німеччина може зіграти важливу роль у відновленні України. Зокрема йдеться про забезпечення логістики та роботи підприємств.

У Варшаві міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зі своїм польським колегою, віце-прем’єр-міністром, міністром сільського господарства та розвитку сільських районів Генріком Ковальчиком підписали спільну заяву, яка зафіксувала результати переговорів сторін щодо визнання Україною регіоналізації території Польщі щодо африканської чуми свиней та, щонайважливіше, спрощення експорту Українських зернових.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також