Новини / Рослинництво     25 березня 2022 14:30

Світові ціни на сою та продукти її переробки поступово зростають

Соя в Бразилії зібрана на 69% площ, що на 10% випереджає торішні темпи

Світові ціни на сою та продукти її переробки поступово зростають по мірі збирання врожаю у Південній Америці, де підтверджуються найгірші прогнози виробництва. Війна росії проти України посилює світовий попит на сою та соєву олію через скорочення поставок соняшникової олії з чорноморського регіону. Про це повідомляє пресслужба Електронної зернової біржі України Graintrade.

“Соя в Бразилії зібрана на 69% площ, що на 10% випереджає торішні темпи, а в основних штатах-виробниках Мату-Гросу та Мату-Гросу-ду-Сул роботи майже завершені”, — йдеться в повідомленні. 

Дощі уповільнюють збирання, проте сприяють розвитку посівів кукурудзи другого врожаю. Внаслідок дефіциту опадів у грудні та січні врожайність сої в поточному сезоні виявилася нижчою, ніж очікувалося, тому експерти агенції Conab залишили прогноз виробництва сої в Бразилії у 2021/22 МР на рівні 122,8 млн т, тоді як USDA у березні оцінив його у 127 млн т.

Зернова біржа Буенос-Айресу (BAGE) знизила прогноз виробництва сої в Аргентині на 1,1 млн т до 42 млн т, що також поступатиметься березневому прогнозу USDA у 43,5 млн т. За оцінками аналітиків Асоціації виробників зернових та олійних Парагваю (APS), врожай сої в країні у 2021/22 МР стане найгіршим в історії та не перевищить 3 млн т, що на мільйон тонн поступатиметься торішньому показнику, хоча USDA у березні прогнозував його в межах 5,3 млн т. 

Крім того, травневі ф’ючерси на сою в Чикаго з 21 березня виросли на 1,7% до 623,5 $/т, але загалом за місяць додали лише 1,7% ціни, оскільки попит з боку Китаю залишається низьким. Водночас травневі ф’ючерси на соєву олію виросли на 3% до 1640 $/т, додавши за місяць 5,7% на тлі посилення попиту з боку Індії внаслідок відсутності поставок соняшникової олії з України та зменшення поставок з росії. 

“Військове вторгнення росії до України продовжує негативно впливати на світову економіку, і аналітики не можуть спрогнозувати, коли ж завершиться ця безглузда війна. Україна поступово відновлює роботу переробних підприємств в регіонах, де не йдуть бойові дії. Переробники купують сою обмеженими партіями з доставкою на завод за ціною 16−16,5 тис. грн/т. Проте обсяги переробки залишаються низькими через відсутність експортних поставок та низький попит на жом та шрот. Ціни попиту на соєвий жом з доставкою на західний кордон складають 460−480 $/т, а на соєву олію — 1350−1400 $/т”, — йдеться в повідомленні.

Раніше Landlord повідомляв, що в України висока готовність до посівної.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також