Новини / Трейдинг     14 квітня 2023 15:12

Сільпо став найзбитковішим ритейлером в Україні


За 2022 рік збитки мережі супермаркетів “Сільпо” зросли на 5,6 млрд грн. Компанія увійшла у 2023 рік зі збитком у розмірі 7,4 млрд грн.

Такі дані оприлюднив Опендатабот.

Після “Сільпо” найзбитковішими ритейлерами у 2022 році стали Novus із 2,5 млрд грн збитків та “Метро” з 500 млн грн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Крім того, “Сільпо” став лідером за темпами падіння прибутків — 5,6 млрд грн. На другому місці — “АТБ” (5,5 млрд грн), на третьому місці — “Метро” (1,5 млрд грн).

Найбільш прибутковим ритейлером торік стала мережа АТБ із 2,8 млрд грн доходів.

Нагадаємо, українська компанія Datawiz разом з Nielsen створили застосунок призначений для ритейлерів. Програма Brave Store може працювати офлайн забезпечуючи безперебійну роботу каси на момент вимкнення електроенергії.

Мінекономіки пропонує встановити граничні терміни розрахунків між трейдерами та ритейлерами. Міністерство економіки України пропонує встановити терміни розрахунків за поставлений магазинам товар у 24 або 30 днів.

Як відомо, раніше виробники продуктів вимагали встановити граничні терміни відстрочення платежів. Виробники харчів та економісти заявляли, що склалася практика надмірних термінів відстрочок платежів за поставлену продукцію. Наприклад, за договором може досягати 120 днів, фактично ж оплата може надійти виробнику на 160 день. На думку виробників продукції, такі умови нівелюють можливість розвитку для бізнесу, не сприяють платіжній дисципліні та не захищають конкурентне середовище.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також