Новини / Інвестиції     29 жовтня 2021 08:05

Швейцарська компанія планує інвестувати у виробництво біопалива в Україні

Clariant зацікавилася Україною як місцем для інвестування у будівництво підприємств, що працюють на альтернативних джерелах енергії

Компанія Clariant, що спеціалізується на інвестиціях у будівництво підприємств, що працюють на альтернативних джерелах енергії, зацікавилася Україною. Про це заявив нардеп, член аграрного комітету Вадим Івченко.

Він зазначив, що біопаливо та біохімічні речовини, що виробляються із сільськогосподарських відходів, відіграють ключову роль у зменшенні нашого вуглецевого сліду. Подібні інвестиції та успішна комерціалізація нової технології компанії Clariant, окрім значного скорочення парникових газів, надасть великі економічні можливості для аграрного бізнесу країни.

Як приклад він навів досвід заводу із сільськогосподарських відходів компанії Clariant у м. Подарі (Румунія), який виробляє понад 50 тис. т целюлозного етанолу на рік. На ньому працює до 800 працівників, а для забезпечення постачання необхідної сировини підписано контракти із більш ніж 300 місцевими фермерами.

Експерт вважає, що отриманий целюлозний етанол є майже вуглецевим біопаливом другого покоління. Крім застосування як простого рішення для змішування палива, його виробництво надає додаткові можливості для подальшого застосування в хімічних речовинах на біологічній основі та екологічно чистого авіаційного палива.

Нагадаємо, що Україну та Німеччину може з’єднати водневий коридор.

Джерело: inventure

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також