Новини / Технології     24 вересня 2021 18:44

Україну та Німеччину може з’єднати водневий коридор

Водень, ймовірно, відіграватиме значну роль до 2050 року, коли європейська економіка досягне вуглецевої нейтральності

Чотири європейські компанії газової інфраструктури створять водневу магістраль через Центральну Європу. Він з’єднає Україну з Німеччиною через Чехію та Словаччину, в райони підвищеного попиту в ЄС.

Магістраль створюється для транспортування водню з перспективних районів постачання в Україні, яка має гарні умови для виробництва зеленого водню.

Компанії-учасники: EUSTREAM (компанія-оператор ГТС Словаччини), Оператор ГТС України (ОГТСУ), NET4GAS (компанія-оператор ГТС Чехії) і OGE (провідна компанія-оператор ГТС Німеччини).

“Водень, ймовірно, відіграватиме значну роль до 2050 року, коли європейська економіка, як очікується, досягне вуглецевої нейтральності”, – заявив Павел Станчак, заступник гендиректора з розвитку та трансформації ОГТСУ.

Газотранспортні системи Словаччини, Чехії та Німеччини можуть бути перепрофільовані для транспортування водню. Очікується, що саме Німеччина стане ключовим регіоном попиту на водень в Європі, який імпортуватиме значні обсяги для забезпечення потреб.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що аграрний комітет пропонує збільшити підтримку аграріїв на 2022 рік до 11,1 млрд грн.

Джерело: пресслужба Оператора газотранспортних систем України

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також