Новини    24 січня 2018 13:38

Що буде з цінами на молочну продукцію в цьому році


Що буде з цінами на молочну продукцію в цьому році

Ціни на вершкове масло впадуть до кінця зими, сири залишаться на тому ж рівні, а «цільномолочка» може навіть дорожчати по окремих видах продукції. Про це повідомляє аналітичне агентство Інфагро. Так, на думку експерта компанії Максима Фастєєва, ціна на вершкове масло почне падати на початку весни, через зменшення світових цін на цей продукт, коли на внутрішньому ринки зберігається висока вартість.

«Всі знають, що ціни на полиці захмарні, але це не означає, що вони і далі будуть зростати. Навпаки, біржові котирування вартості вершкового масла «охололи» в світі ще наприкінці минулого року. Це означає, що українським виробникам, з урахуванням сьогоднішньої високої собівартості виробництва, експорт став економічно нецікавим. Внутрішня оптова ціна товару вже зменшилась, це значить, що скоро продавці почнуть активно боротися і за внутрішнього покупця, тобто нас з вами», – заявив фахівець.

Згідно його прогнозу, на ринку сирів ціна буде незмінна, вартість цього продукту  буде відбуватись у діапазоні 10%, принаймні перші 6 місяців. Але покупців будуть заманювати різноманітними акціями.

«З сирами не так все однозначно. У 2016 році за рахунок низької ціни, але і невеликої маржі, сировари раділи значним обсягам продажів і відсутності імпортної конкуренції. У минулому році ситуація змінилася – разом зі зростанням ціни реалізації зросла і маржа, але при цьому впали обсяги продажів і з’явилася реальна загроза конкуренції з боку польських сирів. Є підозра, що в першому півріччі ціни залишаться на сьогоднішньому рівні ±10%, але кількість акцій в ритейлі зросте», – каже Максим Фастєєв.

За словами експерта, вартість «цільномолочки», тобто молока, йогуртів, сметани, кефіру буде на тому ж рівні, з можливим зростанням цін на окремі види цієї продукції.

«Виробники такої продукції давно перейшли на схему «взимку – в мінус, влітку – в плюс”. І це для того, щоб не травмувати споживача стрибками цін. Тому, загалом, цільномолочка не стане дешевше. Можливе навіть деяке подорожчання по окремих продуктах. На особливі, традиційні зниження ціни до літа також очікувати не варто», – додав він.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...