Новини / Садівництво     31 травня 2023 07:07

Щоби росли великі грона: як правильно садити виноград


Посадити виноград так, щоб смакувати потім великими гронами, може кожен. Головне дотримуватись простих правил.

Як правильно посадити виноград, пише 24 канал.

Грона винограду часто можна побачити на дачах та в садах та навіть біля будинків. У посадці цієї ягоди нема нічого складного, просто треба робити все правильно.

Як садити виноград

Правильна посадка винограду є важливим кроком для формування здорової лози. Пропонуємо кілька кроків, які допоможуть вам правильно посадити виноград.

Винограду потрібне добре освітлене місце з достатнім сонячним промінням й відкритим доступом до повітря. Ягода любить тепло для нормального росту й розвитку.

Зробіть попередню підготовку ґрунту, видаливши всі бур’яни й камені. Переконайтесь у тому, чи ґрунт добре дренується, оскільки виноград не росте на заболочених місцях.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Оберіть сорт винограду, який краще підходить для вашої кліматичної зони. Врахуйте погодні умови та стійкість до хвороб.

Розкопайте яму достатньої глибини та ширини, щоб коріння саджанця туди помістилось. Зазвичай глибина ями становить 45-60 сантиметрів, а ширина – 60-90 сантиметрів.

Підв’яжіть виноград до будь-якої опори, такої як дріт, палиця або до спеціальної арки. Ягоді потрібна достатня підтримка для росту.

У перші 2 тижні після посадки винограду поливайте його щодня. Поступово зменшуйте частоту поливу до 2-3 разів на тиждень протягом перших 2 місяців. Потім перейдіть до регулярного поливу 1-2 рази на тиждень.

Нагадаємо, проєкт “Лайфхаки з грядки”, створений компанією МХП у співпраці з популярною блогеркою-городницею Юлією Спасібовою, випустив першу серію відеороликів про весняні роботи на городі.

Про те,  як і коли найкраще садити помідори, читайте у нашому матеріалі тут.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також