Новини / Логістика     16 серпня 2022 17:03

Ще 5 суден вийшли з українських портів — це сьомий та найбільший караван

Загалом з порту Південний відправлено понад 80 тис. тонн продовольства.

Вранці 16 серпня, два судна, вийшли з порту Південний. BRAVE COMMANDER з 23 тис. тонн пшениці для Африки. Судно зафрахтоване Світовою продовольчою програмою ООН. Балкер вийшов у напрямку порту Джибуті, після прибуття до якого, продовольство буде направлено споживачам Ефіопії. Друге судно – панамакс BONITA, яке прямує до Південної Кореї, повідомляє Адміністрація морських портів України.

Загалом з порту Південний відправлено понад 80 тис. тонн продовольства.

Ще майже 30 тис. тонн пшениці та кукурудзи відправлено “зерновим коридором” з порту Чорноморськ. Зокрема в напрямку Босфору прямує балкер OSPREY S – одне з перших суден, що увійшло до українських портів після підписання Стамбульської Ініціативи, а також балкери PROPUS та RAMUS.

“Новий тиждень починається дуже ритмічно. Сьомий караван з 5 суден – це найбільший, за кількістю балкерів караван, з загальним обсягом вантажів – 110 тис. тонн, які прямують до 4 країн світу. У загальному заліку, за 16 днів роботи зернового коридору з українських портів вийшло 21 судно. Ми наполегливо працюємо над збільшенням інтенсивності роботи коридору на вхід до портів Великої Одеси”, – прокоментував керівник ДП “АМПУ” Олексій Востріков.

Нагадаємо, Організація Об’єднаних Націй очікує “великого зростання” кількості суден, які хочуть експортувати українське зерно через Чорне море, після того, як було узгоджено транзитні процедури, і мета 2-5 мільйонів тонн на місяць є “досяжною”, зазначив високопосадовець ООН.

Уу Мінінфраструктури планують деблокувати порт у Миколаєві для експорту зерна.

Landlord раніше повідомляв, в Україну прибуло судно під завантаження зерном для Африки.

Для експорту української агропродукції Хорватія пропонує використовувати можливості двох своїх портів — Рієка та Задар.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також