Новини / Садівництво     03 червня 2019 14:27

Сербія втратила 80% урожаю малини

Сербські ягідники заявили про те, що внаслідок несприятливих погодних умов у країні загинуло 80% врожаю малини. Уряд Сербії прийняв постанову про субсидію для виробників малини й ожини, за якою держава поверне 65% коштів, інвестованих у посадки.

Про це повідомляє EastFruit.

Торішні низькі ціни на малину змусили сербських фермерів економити на засобах захисту від хвороб і шкідників, що дає привід Сербській асоціації виробників малини прогнозувати зменшення урожаю малини через хвороби на 50–70% порівняно з минулими роками.

Читайте: В Україні обвалилися ціни на ягоди – за тиждень до 28%  

Унаслідок поганих погодних умов з дощем, снігом і градом прогноз втрат виробництва малини збільшено до 80%. Повідомляється, що місцева влада в районі Чачак, де базується велика кількість виробників малини, оголосила надзвичайний стан через негоду.

Як відомо, Сербія належить до провідних країн-експортерів замороженої малини. Аналітики стверджують, що навіть якщо сербські фермери втратили не 80%, а лише третину врожаю малини внаслідок негоди, то в поєднанні зі зменшенням площ це може привести до істотного зміцнення світових цін на заморожену малину.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні цього року прогнозують зростання ціни на малину.

Читайте також