Про ризики для садівників пише Агротаймс.
За словами керівника лабораторії «Агроаналіз» (Херсонська обл.) Вадима Дудки, на сьогодні садівникам не варто непокоїтися про майбутній врожай. Але, якщо тепла зима продовжиться в січні, то імовірність пошкодження бруньок дуже зросте. Справа в тому, що взимку дерева і кущі перебувають у стадії глибокого спокою, а особливі речовини не дозволяють брунькам прокинутися передчасно. Якщо січень буде таким же теплим, то рослини не зможуть довго залишатися в стані спокою, розпочнеться процес розвитку бруньок. А отже, є великий ризик їх пошкодження лютневими морозами, вітрами. Особливо травматичні впливи за відсутності снігового покрову.
На думку фахівця, зміни клімату в Україні потребують вивчення, щоб фермери отримали прогнози і були обізнані стосовно кліматичних ризиків.
Читайте: Глобальне потепління зіграє на користь Україні
Щоправда, деякі галузі сільськогосподарського виробництва виграють внаслідок теплої зими. Овочівники, які затрималися із висіванням цибулі і часнику, виграють.
Фермери, які вирощують суницю, теж думають про негативні прогнози. Сади і ягідники зараз у стані глибокого спокою. Але при переході до стану вимушеного спокою, коли ріст рослин стримує лише температура повітря, а внутрішні резерви спеціальних речовин використано, вкрай важливо мати помірно-холодну зиму.
Дійсно, подібні кліматичні зміни є викликом для фермерів. Науковці мають зосередитися над пролемою нестандартних зим та запропонувати інструменти, які стимулюватимуть фазу глибокого сну у дерев і забезпечать збереження бруньок до весни.
Як раніше писав Landlord, фермери Півдня України вже пристосовуються до кліматичних змін і починають вирощувати мигдаль.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!