Новини / Садівництво     20 грудня 2019 15:16

Сади під загрозою: до чого може привести тепла зима

Аномально тепла зима по всій території України може стати загрозою для садів. Якщо у січні не прийде похолодання, то бруньки почнуть “прокидатися” і будуть дуже вразливі до вимерзання та холодних вітрів.

Про ризики для садівників пише Агротаймс

За словами керівника лабораторії «Агроаналіз» (Херсонська обл.) Вадима Дудки, на сьогодні садівникам не варто непокоїтися про майбутній врожай. Але, якщо тепла зима продовжиться в січні, то імовірність пошкодження бруньок дуже зросте. Справа в тому, що взимку дерева і кущі перебувають у стадії глибокого спокою, а особливі речовини не дозволяють брунькам прокинутися передчасно. Якщо січень буде таким же теплим, то рослини не зможуть довго залишатися в стані спокою, розпочнеться процес розвитку бруньок. А отже, є великий ризик їх пошкодження лютневими морозами, вітрами. Особливо травматичні впливи за відсутності снігового покрову. 

На думку фахівця, зміни клімату в Україні потребують вивчення, щоб фермери отримали прогнози і були обізнані стосовно кліматичних ризиків.

Читайте: Глобальне потепління зіграє на користь Україні 

Щоправда, деякі галузі сільськогосподарського виробництва виграють внаслідок теплої зими. Овочівники, які затрималися із висіванням цибулі і часнику, виграють. 

Фермери, які вирощують суницю, теж думають про негативні прогнози. Сади і ягідники зараз у стані глибокого спокою. Але при переході до стану вимушеного спокою, коли ріст рослин стримує лише температура повітря, а внутрішні резерви спеціальних речовин використано, вкрай важливо мати помірно-холодну зиму. 

Дійсно, подібні кліматичні зміни є викликом для фермерів. Науковці мають зосередитися над пролемою нестандартних зим та запропонувати інструменти, які стимулюватимуть фазу глибокого сну у дерев і забезпечать збереження бруньок до весни. 

Як раніше писав Landlord, фермери Півдня України вже пристосовуються до кліматичних змін і починають вирощувати мигдаль.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також