Новини / Логістика / Політика     17 червня 2022 16:26

Румунія забезпечила транзит більше мільйона тонн українського зерна, – Клаус Йоганніс

Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що одним із шляхів подолання продовольчої кризи у світі є транзит українського експорту через Румунію

16 червня президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що Румунія  забезпечила транзит через свою країну понад мільйон тонн українського зернового експорту.

Про це повідомляє Укрінформ

На пресконференції з лідерами України, Німеччини, Франції та Італії, які відвідали Київ 16 червня, Йоганніс наголосив, що “невиправдану і неспровоковану” агресію Росії необхідно зупинити.

“Ми бачимо, що зерно це ще один елемент шантажу з боку росії. Вона перетворила експорт зерна на зброю і ці дії мають глобальні наслідки”, – сказав президент Румунії.

Читайте також: На Миколаївщині стартували жнива

Румунський лідер зазначив, що Румунія працює над пошуком рішень для безпечного проходження заблокованих українських вантажів через свій румунський чорноморський порт Констанца та порт на Дунаї. Після початку війни, порт Констанца служив транзитом для більше мільйона тонн зерна з України.

“Ми обговорили з президентом Зеленським конкретні шляхи подолання цієї екзистенційної загрози. Будемо продовжувати шукати комплексні рішення, як допомогти Україні протистояти російському вторгненню”, – продовжив президент Румунії.

Йоганніс також відзначив, що 1,23 млн українців перетнули кордон його країни, а понад 250 тисяч українських дітей пішли до школи.

“Українці можуть розраховувати на румунський уряд і на румунський народ скільки потрібно”, – наголосив він.

Нагадаємо, порти Дунаю рекордно наростили обсяг перевезення зернових.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також