Новини    12 жовтня 2022 19:32

Румунія стала новим лідером із закупівлі олійних в Україні

За вісім місяців 2022 року Румунія закупила українських олійних культур на суму $331 млн

Україна за січень-серпень 2022 р. експортувала олійних культур на $1,712 млрд, удвічі перевищивши показник за відповідний період минулого року. Про це розповів заступник директора ННЦ “Інститут аграрної економіки”, академік НААН Микола Пугачов, передає agroportal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За звітний період лідируючу позицію за обсягами експорту товарів цієї групи посідає соняшник, якого відвантажено 1,6 млн т на суму $823 млн. Експортний продаж 0,9 млн т ріпаку приніс виторг у $415 млн, а 0,8 млн т сої — $413 млн.

“Характерною ознакою січня-серпня 2022 р. стало збереження впливу європейського вектора у вітчизняному експорті олійних культур. Загалом країни-члени ЄС закупили в Україні близько 3/4 продукції цієї групи”, — зазначив науковець.

Німеччина, яка протягом останніх п’яти років утримувала лідируючу позицію в рейтингу найбільших імпортерів українських олійних, поступилася Румунії. Її частка в загальному експорті склала 19,3%. За вісім місяців 2022 року Румунія закупила українських олійних культур на суму $331 млн.

За нею з незначним розривом слідують Болгарія (18,0%) та Туреччина (16,9%).

Відчутно менші закупівлі олійних культур здійснили Польща (12,2%), Угорщина (7,9%), Німеччина (5,9%), Молдова (3,7%), Нідерланди (3,1%).

Сумарна частка вказаних восьми країн в українському експорті складає 87%.

Нагадаємо, український агробізнес готовий змінити світовий ринок олійних культур, останнє десятиліття Україна стабільно утримує лідерські позиції серед основних експортерів олійних. Наразі війна підштовхнула виробників до нових революційних рішень, які вплинуть на весь ланцюг постачань.

У серпні показник експорту зернових та олійних культур прогнозували на рівні 4 млн тонн, що становить більш ніж 50% довоєнного рівня.

Навіть в умовах окупації території та замінувань полів Україна зможе забезпечити зерном внутрішній ринок та виділити частку на експорт. В поточному році,  українські аграрії можуть отримати врожай зернових та олійних культур близько 66,5 млн тонн з площі близько 18,8 млн га.

Український агробізнес в умовах російського вторгнення переорієнтовується на інші культури. Вже цієї осені аграрії скоротять посіви зернових на 25-35%, натомість більше будуть сіяти олійні культури.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...