Новини    22 серпня 2022 19:39

До кінця серпня Україна може вийти на понад 50% довоєнного показника експорту зернових та олійних

Минулого року Україна, використовуючи різні логістичні шляхи, щомісячно експортувала близько 6 млн тонн сільськогосподарської продукції.

Показник експорту зернових та олійних культур в серпні може сягнути 4 млн тонн, що становить більш ніж 50% довоєнного рівня. Про це в етері загальнонаціонального марафону повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, передає Укрінформ.

“Україна наразі демонструє досить непогані обсяги експорту зернових та олійних культур. За липень нам вдалося перевезти майже 3 млн тонн. Протягом серпня ми вже експортували 670 тис. тонн. Тобто за підсумками серпня ми можемо вийти на показник десь близько 4 млн тонн зернових та олійних. Це навіть більше ніж 50% довоєнних показників”, — пояснив Марчук.

Він також нагадав, що минулого року Україна, використовуючи різні логістичні шляхи, щомісячно експортувала близько 6 млн тонн сільськогосподарської продукції. Тому відновлення морських перевезень через порти “Великої Одеси” сприятиме збільшенню експортного потенціалу.

“Я нагадаю, що маючи морські порти, минулого року ми навантажували близько 6 млн тонн щомісяця. Так що потенціал для використання різних шляхів експорту зростає. Питання лише в забезпеченні безпечного руху кораблів у Чорному морі. З наших морських портів вже вийшло 27 кораблів. Ще 18 стоять на завантаження, а 40 подали заявки на входження. Якщо ми хочемо вийти на довоєнний рівень, нам потрібно через чорноморські порти завантажувати щомісяця десь 80-100 кораблів”, — зазначив Марчук.

Довідка. Частка України у глобальній торгівлі кукурудзою становить 16%, пшеницею – 11% і 15% ячменем у поточному маркетинговому році.

Нагадаємо, навіть в умовах окупації території та замінувань полів Україна зможе забезпечити зерном внутрішній ринок та виділити частку на експорт. В поточному році,  українські аграрії можуть отримати врожай зернових та олійних культур близько 66,5 млн тонн з площі близько 18,8 млн га.

Раніше повідомлялось, що у цьому році попри те, що 5 млн га не можуть бути засіяними чи на них неможливо буде зібрати врожай,  Україна може отримати зернових та олійних культур близько 63 млн т. з площі близько 20 млн га. Водночас внутрішній ринок України споживає близько 30 млн т зернових та олійних культур щороку.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...