Новини    19 квітня 2018 13:14

Розробки НААН підвищать врожайність зернових в Україні на 8 млн тонн 


Відновлення та розвиток зрошувальних та дренажних систем в Україні до 2030 року підвищить врожайність в цілому по країні на 8 мільйонів тонн щорічно. Про це йдеться в доповіді «Про підсумки діяльності Національної академії аграрних наук України за 2017 рік та основні завдання на перспективу» Президента НААН Ярослава Гадзало.

За його словами, така стратегія відновлювання зрошення принесе користь не тільки врожаю зернових, а й іншим культурам.

«Розроблено проект Стратегії відновлення та розвитку зрошувальних та дренажних систем в Україні до 2030 року. Завдяки цьому, щорічно додатково планується отримувати 8 млн тонн зернових, 3,5 млн тонн технічних культур та 11 млн тонн плодоовочевих загальною вартістю біля 135 млрд гривень», – повідомив Ярослав Гадзало.

Також, згідно підсумків минулого року, до Національного генетичного банку України залучили 3,0 тисяч зразків з 56 країн світу, в т.ч. 1563 зразки – з України та 1485 зразків – із зарубіжних країн.

«Проведено експедиції до Кіровоградської, Полтавської, Дніпропетровської і Харківської областей для збору місцевих зразків генофонду рослин. Зібрано 417 зразків, що належать до 164 видів рослин, з яких 76 культурних і 88 дикорослих», – йдеться у доповіді.

 

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...