Рослинництво

У національному парку Синевир вирощують екочаї

У 2023 році працівники наукового відділу національного парку “Синевир” продовжують вирощувати екочаї на стаціонарній плантації нацпарку.

Фото плантацій опублікували на офіційній сторінці НП “Синевир” у Фейсбуці.

“В цьому році екочаї почали сходити в третій декаді квітня і досить нерівномірно, оскільки весна була досить холодною. Проте, ми маємо надію на хороший урожай!”, – йдеться в повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Нагадаємо, квіти бузини можуть істотно розширити можливості виробників України та допоможуть “зміцнитися” у своєму сегменті.

У національному парку Синевир вирощують екочаї

Різноманітні корисні властивості зробили черемшу популярною в країнах Європи та Азії – вона вживається в їжу не тільки як продукт, що стимулює апетит, а і як лікувальний засіб завдяки багатій структурній формулі. За всіма параметрами черемшу можна назвати “суперфудом”, який постійно шукають прихильники здорового способу життя в усіх країнах світу. Попит на подібні суперфуди різко зріс з моменту початку пандемії коронавірусу.

Читайте також: Українські фермери почали заробляти на експорті лікарських трав

У 2022 році компанія Family Garden на Київщині зібрала близько 500 т лохини, 80% з якої відправили на експорт. Основні ринки — країни ЄС (Данія, Нідерланди, Німеччина, Іспанія).

На Волині незабаром планують відкрити насіннєво-селекційний завод. Будівництво комплексу стартувало в 2022 році.

Вчені НУБіП вивели перший український сорт бузини чорної, що дозволяє розпочати її широке культивування.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку