Новини / Трейдинг     29 листопада 2022 13:09

Експорт українського зерна уповільнюється – ООН


Експорт українського зерна почав сповільнюватися, попри продовження дії Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів з українських портів.

Про це свідчать дані ООН, передає Reuters.

Зазначається, що з портів України щодня виходять не більше п’яти суден, порівняно з попередніми тижнями й місяцями, коли виходило близько десяти суден.

Речник Чорноморської зернової ініціативи в Стамбулі від ООН Ісміні Палла сказала, що на рух суден вплинула минула невизначеність щодо продовження угоди, погані погодні умови в Стамбулі для інспекцій і ротація нового персоналу та інспекторів у Спільному координаційному центрі (СКЦ).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Також зазначається, що цього місяця рух сповільнився, частково через невизначеність серед вантажовідправників і страховиків щодо того, чи погодиться Росія продовжити угоду.

Загалом за сім днів до 23 листопада з України вирушили 27 суден, порівняно з 36 за попередній тиждень і 38 за період з 27 жовтня по 2 листопада. Лише 8 суден вирушили між 3 і 9 листопада, відразу після того, як Росія ненадовго призупинила свою участь в угоді, обмеживши рух суден в Україну.

Перевірки суден також сповільнилися в останні тижні. Близько 112 суден очікують перевірок у водах біля Стамбула, у тому числі деякі з них стоять понад місяць, повідомили в СКЦ, додавши, що обговорюються шляхи збільшення перевірок.

Посол України в Туреччині Василь Боднар зазначив, що уповільнення пов’язане з невизначеністю минулого тижня щодо поновлення угоди, а також через відмову Росії прискорити перевірки та збільшити кількість команд.

Читайте також: Стало відомо, які компанії заробили найбільше на експорті зерновим коридором.

“Одна головна проблема полягає в тому, що росіяни сповільнюють перевірки, ймовірно, навмисно”, — наголосив Боднар.

Протягом семи днів до 23 листопада щодня проводилося від нуля до шести перевірок у порівнянні з 5-8 на день попереднього тижня і до 11 — ще тижнем раніше. Крім того, погана погода призупинила деякі перевірки минулого тижня.

Речник Чорноморської зернової ініціативи в Стамбулі додала, що за останні два тижні працювали три інспекційні групи.

СКЦ продовжує обговорення того, як скоригувати планування інспекцій на зиму та розгорнути достатню потужність”, — підсумувала Ісміні Палла.

Довідка. 22 липня РФ підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш констатував, що за три місяці роботи “зернового коридору” через нього з українських портів по всьому світу доставлено 10 млн тонн продукції АПК, закликав докласти зусиль до продовження операції.

30 жовтня РФ заявила про вихід із зернової угоди нібито через те, що Україна обстріляла кораблі Чорноморського флоту країни-агресорки. Попри це, Україна, Туреччина та ООН продовжили рух суден у межах зернового коридору.

2 листопада Росія повернулася до зернової угоди.

19 листопада зернову угоду продовжили на 120 днів. Гарантами виконання Ініціативи залишилися Організація Об‘єднаних Націй та Туреччина.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також