Новини / Думки     21 жовтня 2022 12:10

Стало відомо, скільки тонн зерна вкрали з України під час війни


Близько мільйона тонн українського зерна можна вважати втраченим. За підрахунками експертів, саме стільки продовольства вкрали російські окупанти з українських елеваторів.

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.

Він зазначив, що основна маса врожаю перебуває в портах не на тимчасово окупованих територіях, а у підконтрольній Україні Одеській області.

“Різні оцінки. Називають експерти різні цифри. Близько мільйона тонн. Оскільки є зерно, яке є на елеваторах на окупованій території, ми до кінця не знаємо, скільки його там залишилося. Є те, що намагалися продавати. Проте основна маса була в портах. Наші порти основні, через які йшло зерно, це Чорноморський вузол, це Одеса та порти навколо Одеси. Все ж таки і Бердянськ, і Маріуполь були не такі ключові порти. Маріуполь взагалі більше спеціалізувався на металургійній продукції. Я думаю, що близько мільйона тонн цього зерна, на жаль, сьогодні вже можемо вважати втраченим”, — повідомив Михайло Непран.

Нагадаємо, за підрахунками Associated Press Росія від початку війни вивезла з України зерна не менш як на $530 мільйонів. Транспортуванням краденого зерна займаються структури російського мільярдера Віктора Рашнікова та державної “Обʼєдіньонной судостроітєльной корпорації”. Остання потрапила під санкції США.

Читайте також: Ситуація близька до катастрофи: у ІМК та Harveast Holding оцінили стан українського АПК.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також