Новини / Фінанси     08 березня 2022 12:10

Росія може оголосити дефолт уже 15 квітня

Шанси Росії сплатити свій зовнішній борг зменшуються в міру падіння цін на облігації

Аналітики американської фінансової корпорації Morgan Stanley прогнозують, що дефолт у Росії може бути оголошений вже 15 квітня. Про це повідомляє Bloomberg.

Дефолт може настати вже 15 квітня, коли закінчиться 30-денний пільговий період щодо виплат, які російський уряд заборгував за доларовими облігаціями у 2023 і 2043 роках.

Шанси Росії сплатити свій зовнішній борг зменшуються в міру падіння цін на облігації, рецесії, що насувається в країні, і накопичення різних обмежень на платежі після вторгнення в Україну.

Читайте: Агентство Moodyʼs знизило рейтинг Росії до переддефолтного рівня

“Ми розглядаємо дефолт як найімовірніший сценарій. У разі дефолту, навряд ситуація буде звичайною – порівняння з Венесуелою, натомість, буде найбільш точним”, – написав Саймон Уевер, глобальний керівник компанії зі стратегії суверенного кредитування ринків, що розвиваються, в записці.

Morgan Stanley вважає, що на Росію чекає дефолт схожий на дефолт у Венесуелі. Південноамериканська країна та її державна нафтова компанія Petroleos de Venezuela S.A. оголосили дефолт на суму 60 мільярдів доларів понад як чотири роки тому.

Зазначається, що існує невизначеність щодо того, чи банки США зможуть приймати купонні виплати від Міністерства фінансів Росії.

Раніше Landlord повідомляв, що триває 32-ий день війни, яку Путін оголосив Україні 24 лютого. Від початку повномасштабної війни в Україні загинули понад 1 207 цивільних. Про це повідомляє Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також