Новини / Політика     22 березня 2021 17:30

Роман Лещенко: Україна на порозі ключових змін в агросекторі

Земельна реформа, відновлення роботи мінагрополітики, готовність до вимог Green Deal, органічне виробництво – про що йшлося на Українсько-німецькому економічному форумі

Україна на порозі ключових перетворень в агросекторі і земельних правовідносинах. За останні два роки в агросекторі було реалізовано більше базових змін, чим за останні 10 років в країні. Йдеться про скасування мораторію на обіг земель сільськогосподарського призначення, законів щодо дерегуляції, сільськогосподарської кооперації, запуск порталу геопросторових даних. Про це заявив під час Українсько-німецького економічного форуму міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Країна взяла на себе відповідальність провести структурні реформи, які пов’язані в першу чергу з правом власності на землю. Нарешті на 30-му році незалежності Україна прийняла рішення фіналізувати проект земельної реформи – основу, яка дасть поступальний розвиток для України», – підкреслив Роман Лещенко.

За словами міністра, Україна впроваджує консервативний ринок землі, подібний до польського досвіду земельної реформи. Реалізація реформи відбуватиметься поетапно із конкурентними правилами на умовах, що сприятимуть розвитку аграрного виробництва та сільських територій.

Важливою і знаковою подією, зокрема і для міжнародних партнерів, є відновлення мінагрополітики як інституційної основи формування політик в агросекторі, що сприятиме в тому числі виходу України на нові експортні ринки.

Також міністр запевнив до готовності виконання Україною Концепції ЄС Green Deal, як у частині обмеження впливу на оточуюче середовище, так і в розрізі розвитку органічного виробництва.

ЧитайтеAgroApp: можливість швидкого фінансування для МСБ у аграрній галузі

«У нас є достатній «запас міцності» у розрізі обсягів внесення добрив та пестицидів на гектар. Ми не йдемо ні в яке порівняння з країнами Європейського Союзу в плані інтенсивності внесення агрохімікатів у ґрунт і будемо готові виконати всі базисні умови Green Deal. Нас надихає елемент органічної складової нового курсу, адже в Україні вже сьогодні під органічним землеробством задіяне близько 500 тис гектарів і ми ставимо амбітну мету вийти до 2030 року на показник у 25% органічних земель у загальній сівозміні і стати світовим лідером з виробництва органічної сільськогосподарської продукції», – розповів він.

Згідно зі стратегією розвитку агарного сектору, за 10 років Україна, за його словами, має перетворитися на продовольчий супермаркет, який забезпечить харчовими продуктами 1 млрд людей по всьому світу.

«У нас є чітке бачення того, як це зробити за умови мінімальних дотацій. Ми послідовно виходимо з того, що сільське господарство в Україні наразі є локомотивом економіки країни і має розвиватися, як прибуткова галузь, що виробляє продукцію з високою доданою вартістю», – заявив Роман Лещенко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що парламент загруз у поправках до закону про земельну децентралізацію.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також