Новини / Політика     09 квітня 2021 13:01

Роман Лещенко: у держави є резервні фонди для розвитку зрошення

У 2021 році необхідно забезпечити подачу води для поливу у існуючих системах шляхом формування об’єктивних тарифів для водокористувачів

У держави є резервні фонди для фінансової підтримки проекту розвитку зрошення на Півдні України, у т. ч. через залучення міжнародних фінансових інституцій, як ЄБРР, Світовий банк та IFC. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко під час зустрічі з представниками аграрного сектору Херсонської області.

«Давайте відверто: зміни клімату, якими нас лякали на початку 2000-х, вже конкретно відчутні. Південь України декілька років системно страждає від посухи і ситуація критична», – наголосив він.

За словами Романа Лещенка, головними завданнями для вирішення проблем сільського господарства у південних областях у 2021 році є три напрями реалізації державної політики.

По-перше, треба ухвалити законопроект про агрострахування, який знаходиться на розгляді в аграрному комітеті ВР.

«Держава має взяти на себе супровідний ризик — страхувати посіви. Якщо посіви загинуть, –  компенсувати вартість цих посівів для того, щоб аграрій міг мати фінансову подушку. Щоб посуха не стала приреченням для аграрія. Щоб він розумів і свою відповідальність, і спільний ризик», – заявив міністр.

По-друге, негайного ухвалення вимагає законопроект про об’єднання водокористувачів, який дасть можливість аграріям раціонально використовувати водний ресурс, спільно планувати його відновлення, а також його збільшення (проект також на розгляді парламентського комітету).

ЧитайтеДенис Шмигаль: Пілотний проект зрошення буде запущений у трьох областях

По-третє, як вже було сказано, нагальним завданням є розвиток зрошення і меліорації на півдні України – у Херсонській, Одеській та Миколаївський областях.

«У планах на найближчі 3 роки – реалізувати національний проєкт на півдні з подальшим масштабуванням проекту на всю країну. Мінагрополітики бере на себе лідерство в цій реформі  та забезпечення її інституційної, законодавчої та фінансової основи», – підсумував Роман Лещенко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що дефіцит дизпального в Україні у квітні 2021 року може скласти 150 тис т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також