Новини / Політика     23 квітня 2021 14:01

Роман Лещенко: Я не підтримую заборону експорту соняшника

Міністр аграрної політики України розповів, що його не влаштовує в урядовій політиці регулювання аграрної галузі

Міністр аграрної політики України Роман Лещенко заявив, що він не підтримує ініціативи встановлення нульової експортної квоти на насіння соняшника (тобто повну заборону експорту), введення квот на імпорту мінеральних добрив та  збільшення ставки податку для IV групи платників. По це він написав на своїй сторінці Facebook.

«Аграрну спільноту котрий день поспіль бентежать неоднозначні рішення Уряду і їхні наслідки для галузі. Обмеження експорту соняшника – це радянська практика адміністративного регулювання. Заборона експорту є протиправною мірою, тому що згідно чинного законодавства підставою для її введення є порушення ринкової рівноваги. Однак, дефіциту соняшнику в Україні немає!», – зазначив міністр.

На його думку, заборона експорту створює передумови для узгоджених антиконкурентних дій, з якими держава, навпаки, якраз має боротися. Відповідальною державною політикою є системні заходи щодо зниження цін на всі соціально значущі продукти харчування, які входять в продуктовий кошик українського споживача, що може бути досягнуто введенням зниженої ставки ПДВ для таких продуктів. Тому, міністерство пропонує встановити ставку ПДВ у 14% на всі види сільгосппродукції без виключень.

«Квотування імпорту добрив підвищить ціну на них внутрішньому ринку, але не призведе до зменшення собівартості українських добрив та підвищення їх експортного потенціалу. У результаті постраждають українські аграрії, а Україна отримає негативний імідж ненадійного торговельного партнера», – заявив Роман Лещенко з приводу другого питання.

ЧитайтеОлексій Башкірцев: Health-аудит — це фінансова вигода компанії

Він підкреслив, що не можна наказати членам комісії Мінекономрозвитку голосувати певним чином шляхом ухвалення рішення суду, що є правовим нонсенсом, який неможливо виконати.

І, нарешті, «ініціатива збільшити вдвічі суму фіксованого податку для IV групи платників заганяє сумлінних фермерів у «тінь», а бюджет отримає від’ємну динаміку у довгостроковій перспективі. Необхідно виводити землю із «тіні», шляхом встановлення мінімального податкового зобов’язання з гектара. Адже тіньовий ринок – це 30% всього земельного банку країни. Я, як міністр аграрної політики та продовольства України, не підтримую подібні законодавчі ініціативи, як шкідливі. Вони вирішують лише тимчасові політичні та економічні проблеми, а не закладають основи розвитку аграрної галузі», – завершив Роман Лещенко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Мінагрополітики розпочинає процедури для повноцінного запуску.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також