Новини / Відпочинок     23 квітня 2021 11:01

Олексій Башкірцев: Health-аудит — це фінансова вигода компанії

Вигоряння на роботі, яке вважається нормою, насправді перетворюється на велику проблему і для працівників, і для компанії. Як цьому запобігти?

Як людині жити у світі, де неймовірно багато успіху? Широкий доступ до інформації та безперервний потік неекологічного коучингу створюють віртуальну планку досягнень, яких людина не в змозі досягти.

А чи повинна?

Головний лікар Edem Resort Medical & SPA, кандидат медичних наук, академік Європейської академії природничих наук, міжнародний експерт з питань anti-age медицини, член наглядової ради представництва університету SingularityU Kyiv у сфері експоненціальної медицини Олексій Башкірцев дає відповідь на це запитання.

Небезпека віртуальної планки досягнень

Існуюча віртуальна планка ніколи не вирішить особистих проблем людини. Проте сформує комплекси, які згодом перетворяться на хронічні депресивні стани, призведуть до емоційного вигоряння та втрати енергоресурсу.

У багатьох сучасних компаніях присутня досить жорстка ієрархія посад і не реалізовані амбіції працівників — це перший сигнал неефективної роботи. Адже людина постійно думає про одне й те саме: «Я не можу цього зробити, бо я не така (такий), як вона (він)».

Знайомо, правда?

Статистика HeadHunter, Україна:

 • 90% співробітників компаній в Україні працюють понаднормово і затримуються на роботі;
 • 50% українців працюють у вихідні;
 • 46% персоналу працюють у вихідні регулярно.

Якщо проаналізувати понаднормове навантаження та роботу у вихідні за ієрархією у компанії, найбільше цим грішать топменеджери — 59% живуть саме в такому режимі. Також понаднормово працюють 50% керівників середньої ланки, а 20% лінійних фахівців «іноді виходять на роботу у вихідні».

Читайте: Євген Заіграєв: Ми кредитуємо господарства із площею до 20 га

Проблема вигоряння на роботі стосується і поширених ситуацій абсентеїзму та презентеїзму:
• абсентеїзм — відсутність працівника на роботі внаслідок хвороби;
• презентеїзм — співробітник працює з низьким рівнем продуктивності та/або не може виконувати завдання в повному обсязі.

При цьому руйнівний вплив на команду завжди мала і буде мати поведінка презентеїзму.

Чому? Тому що виникає необхідність перерозподілити обсяг завдань між іншими працівниками і зазвичай це викликає негативну реакцію — адже фахівці, отримавши додаткове навантаження, не встигають закінчити свої посадові проєкти.

Через це втрачається командний дух, зростає потреба у додаткових мотиваційних тренінгах або заміні співробітника. І саме в такі моменти варто починати говорити про падіння ефективності команди. Це тягне за собою зниження конкурентоспроможності компанії, зміну якості управління та іміджу, до того ж має руйнівний вплив на атмосферу та виробничі відносини. І це той рубіж, де не уникнути щоденної напруги і частих конфліктів.

Тому ми з командою створили чек-лист, за допомогою якого можна перевірити рівень вигоряння працівників.

Чек-лист — як розпізнати емоційне вигоряння команди:

 • зниження мотивації та адаптивності до змін;
 • невідповідність команди стратегічним цілям;
 • професійне вигоряння співробітників;
 • зниження лояльності персоналу;
 • зниження працездатності та професіоналізму;
 • зменшення відповідальності та ініціативності;
 • труднощі з організацією командної роботи;
 • виникнення конфліктів всередині колективу;
 • відображення на клієнтах проблем співробітників;
 • негативний вплив на імідж компанії-роботодавця.

Як це виправити?

Програми «Продуктивність» у нашому Центрі відновлення здоров’я — це не лише важливий внесок у корпоративне здоров’я команди, але й фінансова вигода. Грамотний health-аудит продуктивності компанії та health-аудит працівників не залишить місця для емоційного вигоряння. Кожен інвестований у здоров’я команди долар принесе організації $3–15 завдяки поверненню втраченого доходу. Середні показники ROI (Return on Investment) програм лікування корпоративного здоров’я сягають 3–6%, а в деяких галузях — 15% і вище.

Отже, варто пам’ятати, що корпоративне здоров’я компанії — це дохід, помножений надвоє!

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що управління енергоресурсом: основний тренд у боротьбі зі старінням.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також