Новини / Фінанси     27 листопада 2020 13:01

Роман Горобець: у середньому страхові виплати становили 222 грн/га

Заступник керівника СФГ «Астра» Роман Горобець схвально відгукується про досвід індексного страхування посівів господарства

«Ми вже багато років поспіль співпрацюємо з компанією «Сингента», у тому числі й по фінансових рішеннях. Власне агрострахування стало їх похідною. Програма індексного страхування мала певні умови, під які ми підлаштовували власну технологію», — розповідає Роман Горобець.

СФГ «Астра» обробляє понад 2000 га у Кременчуцькому районі Полтавської області. Програма «МетеоЗахист» поширюється на всі поля, де використовуються гібриди та препарати «Сингента».

«Так, у 2020 році за програмою «МетеоЗахист» ми застрахували 990 га кукурудзи, 345 га соняшника та 225 га озимої пшениці. Через несприятливі погодні умови ми істотно недобрали врожайність по кукурудзі, однак отримали більш-менш нормальні результати по соняшнику та озимій пшениці. У середньому страхові виплати становили 222 грн/га. Звісно, це не дуже великі гроші на фоні витрат на інтенсивну технологію, однак ніхто і не говорить, що страхування — це заробіток», — пояснює Роман Горобець.

Заступник керівника СФГ «Астра» наголошує на тому, що агрострахування за програмою «МетеоЗахист» — це елемент комплексної моделі співпраці між агровиробником та постачальником продукції. Страхові виплати дають змогу компенсувати частину витрат на насіння та препарати, та їх отримання, звісно, не може бути самоціллю.

Читайте: Агрострахування — це унікальна парасолька фінансового захисту для фермера

«Водночас індексне страхування істотно спрощує процес та здешевлює саму процедуру, оскільки не потрібно когось привозити оглядати поля. Відпадає людський фактор та корупційні ризики. Все чітко: ось температури, ось показники опадів. Іноді взагалі трапляються цікаві ситуації. Так, у 2019 році врожайність соняшника «Сингента» становила майже 5 т/га, хоча погодні індекси були несприятливими. Тим не менш страхова компанія згідно з угодою виплатила нам по 386 грн/га», — наводить приклад Роман Горобець.

Утім, аграрій підкреслює, що головна перевага програми саме в комплексній пропозиції.

«Ви отримуєте гарне насіння, якісні препарати за приємною ціною, технологію вирощування та ще й додатково — страхування ризиків. Це дійсно вигідно», — стверджує Роман Горобець.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в питаннях агрострахування немає місця реактивності — лише проактивності.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також