Новини / Фінанси     26 листопада 2020 18:08

Агрострахування — це унікальна парасолька фінансового захисту для фермера

Про це під час прес сніданку, організованого компанією «Сингента», повідомила Альона Гальцова, директорка управління міжнародного страхування компанії «ПЗУ Україна»

Компанія «ПЗУ Україна» з материнським офісом у Польщі, входить до топ-10 найбільших страхових компаній України. Як розповіла її представниця Альона Гальцова, спільний проєкт «МетеоЗахист» готувався надзвичайно ретельно.

«У 2016 році ми разом із «Сингента» запустили пілотний проєкт, який передбачав страхування майбутнього врожаю не за результатами такого, а за погодними показниками, за так званими погодними індексами, що мають прямий вплив на врожайність в цілому. Сьогодні ми вже можемо пишатися тим, що рівень страхових відшкодувань за програмою «МетеоЗахист» у 2020 році сягнув показника 58 млн гривень», — наголошує Альона Гальцова.

На думку представниці «ПЗУ Україна», участь у програмі індексного страхування врожаю «МетеоЗахист» надає агровиробникам безпрецедентну нагоду та можливість більш вільно планувати свою майбутню бізнес-активність.

«Агрострахування — це не спосіб отримання екстраприбутку, а унікальна парасолька фінансового захисту для агровиробника. У разі настання несприятливих погодних умов аграрії мають в наявності прозорий інструмент індексного страхування погодних показників, який є для всіх зрозумілим у критеріях визначення страхового випадку і суми страхової виплати», — пояснює Альона Гальцова.

Читайте: Обсяги індексного страхування за програмою «МетеоЗахист» у 2020 році зросли на 50%

За її словами, сьогодні до 30% портфеля компанії «ПЗУ Україна» складає саме індексне страхування погодних показників.
При цьому Альона Гальцова переконана, що популярність агрострахування, та зокрема індексного страхування погодних показників, зростатиме з року в рік. Причиною цього є очевидна зміна погодно-кліматичних умов, які лише посилюватимуться у майбутньому на території України.

«Фактично можна говорити вже про чітку тенденцію: чим більш непередбачуваною є погода, тим вищий інтерес виявляють аграрії до агрострахування», — наголосила представниця страхової компанії «ПЗУ Україна».

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в питаннях агрострахування немає місця реактивності — лише проактивності.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також