Новини / Аналітика / Фінанси     05 липня 2023 20:58

Результат лісової реформи: +100% чистого прибутку

Продаж лісової продукції у порівнянні з першою половиною 2022 року зріс до 5,3 млн кубометрів, але це компенсувало фактор падіння цін

Державне підприємство “Ліси України” у період з січня до червня 2023 року отримало чистий прибуток у 1,6 млрд грн, повідомив виконувач обов’язків генерального директора підприємства Юрій Болоховець.

Показник вдвічі більший минулорічного. Болоховець зазначив, що зростання показників зі збільшенням вартості деревини не пов’язано, адже ціни впали в Україні, а також на міжнародному ринку.

Середня ціна кубометра ясеня за рік зменшилася до 4,3 тис. грн замість 5,8 тис. грн. Сосна коштує 2,3 тис. грн замість 3,1 тис. грн, а ялина 3 тис. грн замість 4,1 тис. грн. Збільшення прибутку підприємства також не пов’язане зі зростанням обсягів реалізації деревини.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Продаж лісової продукції у порівнянні з першою половиною 2022 року зріс до 5,3 млн кубометрів, але це компенсувало фактор падіння цін.

Лісова галузь під час війни демонструє приголомшливі результати. За перше півріччя 2023 року Ліси України заробили удвічі більше ніж держлісгоспи за перше півріччя 2022 року. Чистий прибуток підприємства зріс із 795 млн грн до 1,6 млрд грн. Чи була успішною реформа лісової галузі, яку ми провели? Відповідь очевидна. Справжня причина нашого успіху – стрибок показника рентабельності – з 7,6 % до майже 15%. Простіше кажучи, ефективність управління галуззю внаслідок реформи зросла в рази, — зазначив Юрій Болоховець.

Болоховець додав, що централізація дала сильний поштовх для розвитку. Але подальший рух галузі обмежує і стримує організаційна правова форма державного підприємства.

Щоб і через півроку, і через рік нарощувати економічні показники у такому ж темпі, необхідно швидше починати наступний етап реформи, вносити зміни до законодавства та проводити корпоратизацію.
Нагадаємо, Державне підприємство “Ліси України” інвестує сотні мільйонів гривень у створення високопродуктивних насаджень.
Насіннєво-селекційний центр буде побудовано на території філії “Миколаївське лісове господарство”. До листопада 2022 року ця місцевість знаходилась під постійними артобстрілами, а в перші місяці війни при спробі захопити Миколаїв, саме сюди доходила ворожа техніка.

У районі Рясне на Львівщині на базі садово-городнього клубу досвідчені місцеві городники започаткували цілу бібліотеку насіння.

Новини за темою:  Спека до +29°C та небезпечні грози: яка погода чекає українців з 22 по 25 травня

За даними Оперативного штабу з фіксації екозлочинів рф, внаслідок дій країни-терориста довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн. Але, як стверджують екологи, навіть ця шалена сума не показує реальної картини, повідомляє Рахункова палата.

На Волині незабаром планують відкрити насіннєво-селекційний завод. Будівництво комплексу стартувало в 2022 році.

Міндовкілля та Програма розвитку ООН в Україні реалізовуватимуть спільні проєкти у сфері розвитку і цифровізації лісового господарства, та у межах нещодавно укладеної між Україною та Швейцарією кліматичної угоди.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також