Новини / Політика / Фінанси     04 лютого 2022 11:51

Революція цін. У Раді зареєстрували законопроєкт щодо нульової ставки ПДВ для продуктів харчування

Депутати групи "Партія "За майбутнє" зареєстрували законопроєкт, яким пропонується застосувати нульовий ПДВ для продуктів харчування та знизити ПДВ до 7% на комунальні послуги

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується застосувати нульовий ПДВ для продуктів харчування та знизити ПДВ до 7% на комунальні послуги.

Авторами законопроєкту виступили депутати групи “Партія “За майбутнє”. Про це у Facebook повідомив секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

За його словами, документ передбачає захист українців від росту цін на продукти харчування, підтримку українських сільгосптоваровиробників та посилення продовольчої безпеки.

“Відсутність ПДВ здешевить кінцевий товар, люди зможуть його купувати більше, тим самим стимулюючи ріст виробництва. Для держави це повернеться збільшенням податків від діяльності агросектору і переробників, в т.ч. і ПДФО для місцевих громад”, – зазначив Чайківський.

У колонці для сайту zerno-ua, Чайківський зазначив, що найближчим часом Польща, а також інші Європейського Союзу планують знизити до нуля ставку податку на додану вартість на харчові продукти, добрива, засоби захисту рослин, а також на природний газ. У Польщі відповідні зміни запрацюють вже з 1 лютого.

“Ринок сільськогосподарської продукції країн ЄС впритул межує з українським, тому українська сільськогосподарська продукція та похідні від неї продукти харчування не зможуть витримати конкуренцію за ціною. Це призведе до обвалу сільськогосподарського ринку в Україні, ринку переробки та втрати позицій українських товаровиробників на внутрішньому та міжнародному ринках. Імпортна продукція витіснятиме вітчизняну”, – переконаний він.

“Зменшення ПДВ до нуля для виробників харчів та загалом аграріїв – це боротьба уряду за те, щоб населення отримувало дешевші продукти, вироблені всередині країни, – підкреслює секретар аграрного комітету Верховної Ради Іван Чайківський. – Якщо український фермер чи підприємець виробляє валовий внутрішній продукт для внутрішнього ринку, то йому слід допомогти. І не тому, що він має заробляти. Крім доступних продуктів для українців, така підтримка – це створення нових робочих місць, модернізація виробництва, витіснення імпорту та, зрештою, продовольча безпека нашої країни”.

Нагадаємо, що інфляція в сировинній продовольчій групі товарів у 2022 році може скласти 20%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також