Новини / Аналітика     10 січня 2020 10:34

Рейтинг інноваційних компаній: ТОП-5 лідерів агробізнесу

П’ять потужних агропідпримств України потрапили до рейтингу "Інноваційні компанії" журналу "ТОП-100", який його редакція склала спільно з профільними експертами.

Рейтинг інноваційних компаній складало видання Delo.ua, на сайті якого і було організоване голосування читачів. 20% – голосування читачів на сайті delo.ua.

Загалом оцінка найбільш інноваційних компаній залежала від експертного журі (40%), редакційної колегія видання (40%) та голосування читачів (20%). У підсумку було визначено ТОП-50 інноваційних компаній України, по 5 компаній у кожній галузі. Представляємо ТОП-5 компаній АПК.

1. МХП: відзначено інновації з використання біогазу

Першу позицію у рейтингу інновацій в агро компанії приніс наймасштабніший проєкт біогазового напрямку. Так, МХП інвестує у біогазові станції, сировиною для яких є курячий послід з птахофабрик. Ще у грудні 2012 року з’явилася перша біогазова станція агрохолдингу. У 2019 році МХП добудував першу чергу біогазового комплексу потужністю 12 МВт у м. Ладижин Вінницької області. Інвестиції в цей проєкт склали близько $ 20 млн. У 2018 році компанія проінвестувала інновації на $ 2,5 млн.

2. Кернел: єдиний IT- проєкт #DigitalAgriBussiness

У компанії “Кернел” об’єднали всі інноваційні продукти в єдиний проєкт під назвою  #DigitalAgriBussiness – так вирішили ще в 2016 році. Суть проєкту в тому, що система інтегрує внутрішні та зовнішні ІТ-сервіси компанії для глобальної автоматизації процесів виробництва. Також рейтинг відзначає виробничі новації “Кернел” із розширення власних портових потужностей у Чорноморську, формування власного парку вагонів. У 2018 році компанія витратила на інновації $ 2,7 млн. У 2019 “Кернел” отримав кредит у розмірі $ 56 млн від ЄБРР та Фонду чистих технологій на будівництво ТЕЦ на соняшниковому лушпинні на своїх олійноекстракційних заводах.

3. Нібулон: відзнака за потужний флот компанії

За даними рейтингу, річковий флот компанії “Нібулон” зараз складає 76 одиниць, а найближчим часом налічуватиме 100.

Відомо, що компанія протягом двох маркетингових років (2018 та 2019) інвестувала в проєкт $ 85 млн. Зараз у арсеналі “Нібулон” мережа з 27 сучасних перевантажувальних терміналів і комплексів з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур. На даний час це найбільша мережа терміналів за потужністю одночасного зберігання зерна (2,1 млн тонн). На суднобудівному-судоремонтному заводі “Нібулону” будують повнокомплектні судна, і це єдине таке підприємство в Україні. У 2019 році компанія ввела в експлуатацію 140-мерове кранове судно Nibulon Max, яке є найдовшим з тих, що побудовані за час незалежності України. Загальна сума інвестицій в реалізацію проектів компанії в цьому маркетинговому році склала $85 млн.

4. Астарта впровадила портал з управління агробізнесом

Цей портал, який дозволив компанії потрапити до рейтингу, містить консолідовані дані про земельний банк “Астарти” і допомагає різним підрозділам компанії комунікувати. У компанії також впроваджують IT-рішення для ефективної роботи з виробничими завданнями.

“Астарта” взяла у роботу японський принцип hoshin kanri, суть якого в тому, щоб узгоджувати стратегії з усіма працівниками, що допомагає залученню їх у процеси.

У 2018 році “Астарта” інвестувала $ 1 млн на впровадження інновацій.

5. ІМК- засновник курсів Farm Management

Компанії є чим пишатися: впроваджено низку інновацііних рішень: від GPS-трекерів на транспорт і супутникових агрохімічних карт до автоматизованого обліку земельного банку і безпілотних сільськогосподарських комплексів. Глава ІМК Алекс Ліссітса вийшов з ініціативою українських курсів для агрономів Farm Management, щоб подолати кадровий голод в агро.  Ініціативу підтримали 16 найбільших агрокомпаній України.

Читайте: Кернел, МХП, Нібулон у ТОП-15 найбільших холдингів України

Загалом ІМК вклала близько $ 1 млн в інноваційну складову свого бізнесу.

Для складання рейтингу видання Delo.ua розглянуло понад 160 компаній з різних сфер, у лонг-лист потрапили ті, оборот яких від 100 млн грн і вище. Фінальний список рейтингу формувався з трьох оцінок: інноваційність продукту компанії; інноваційні підходи в управлінні бізнес-процесами; масштаб інновацій компанії.

Раніше Landlord повідомляв, хто інвестує в агроінновації в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також