Новини    27 липня 2023 19:17

Рада схвалила закон стосовно управління землями державних підприємств

Нині у постійному користуванні державних підприємств, установ та організацій перебуває близько 3,2 млн га сільськогосподарських земель, або близько 7,5% від їхньої загальної площі

27 липня, з другої спроби Верховна Рада схвалила законопроєкт №7588 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності використання земель фізичними особами та суб’єктами державного сектору економіки”. За проголосували 258 народних депутатів.

Зокрема тут урегульоване питання земель аграрної академії наук і інших державних земель, які тепер будуть прозоро здавати у оренду на Prozorro.Продажі, повідомив депутата Ярослав Железняк.

Метою закону є підвищення ефективності використання земель сільськогосподарського призначення суб’єктами державного сектору економіки.

Документ передбачає, що державні підприємства, у яких на праві постійного користування є земельні ділянки сільськогосподарського призначення, перетворять в акціонерні товариства, які буде заборонено приватизувати.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Своєю чергою, земля державних підприємств перейде їм, але вже на праві оренди строком на 50 років.

Як зауважили у пояснювальній записці, постійні користувачі сплачують за використання належних їм земельних ділянок державної власності земельний податок (не більше 1% від нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь), а не орендну плату (яка за визначення орендаря на земельних торгах перевищує 20% від нормативної грошової оцінки земель). Тож, це суттєво зменшує можливі надходження до місцевих бюджетів.

Для новостворених компаній орендна плата буде встановлена розміром не менше 12% нормативної грошової оцінки земельної ділянки, або не менше 12% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі на території регіону.

У разі, якщо протягом року компанія не звернулася за орендою землі, землю виставлятимуть на земельні торги.

Компаніям дозволять передавати земельні ділянки в суборенду, але, наголошують, що виключно через прозорі земельні торги. Водночас строк суборенди, не повинен буде перевищувати 14 років, а для земельних ділянок під сади та виноградники – щонайбільше 25 років.

Нині у постійному користуванні державних підприємств, установ та організацій перебуває близько 3,2 млн га сільськогосподарських земель, або близько 7,5% від їхньої загальної площі.

Необхідність реформи Кабмін пояснював неефективністю використання цих земель.

Прийняті зміни призведуть до наповнення місцевих бюджетів від плати за землю, та до прозорого використання земель сільськогосподарського призначення. А можливість тіньового використання земель та безоплатне постійне користування ними відійдуть в історію, – зазначили у Мінагрополітики.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла законопроєкт № 8290 “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання продовольчої безпеки та розвитку тваринництва”.

Верховна Рада України ухвалила за основу проєкт Закону “Про електронні аграрні розписки” (№9266).

Верховна Рада України 258 голосами ухвалила нову редакцію Закону “Про кредитні спілки” (№5125).

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...