Новини / Рослинництво     28 травня 2020 16:08

Як зробити кукурудзу прибутковою за будь-яких умов

Пом’якшення стресів кукурудзи та повноцінна стимуляція як чинники успішного вирощування.

Кукурудза та зміни клімату

Кукурудза значною мірою визначає економічний стан не лише тваринництва, а й зернової галузі загалом. За оцінкою Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, площі посівів кукурудзи у 2020 році становлять 5389,5 тис. га.

Глобальні зміни клімату суттєво впливають на ріст, розвиток та формування зернової продуктивності культури в усіх регіонах України. Тому зараз буде корисним дізнатися, як пристосувати вирощування кукурудзи до цих змін.

В умовах постійного коливання температури та недостатнього зволоження ґрунту найкраще проводити позакореневі обробітки з препаратом Гумісол-плюс 03 Кукурудза від ТОВ «Агрофірма «Гермес», що має властивості антистресанту та стимулятора-адаптогену рослин. Це дає можливість рослинам у найважливіші фази розвитку раціональніше використовувати ґрунтові запаси вологи та дозволяє певною мірою зменшити ризики негативного впливу посухи та коливання температур.

У більшості регіонів потенційна забур’яненість полів дуже висока,і зарадити цьому неможливо без застосування високоефективних післясходових гербіцидів у фазі 3–5 листків та у фазі 7–9 листків. Саме у цих фазах кукурудза найкраще реагує на листкові підживлення, тож економічно доцільним буде проведення підживлень Гумісолом у комплексі з хімпрополкою. Гумінові речовини Гумісолу підвищують чутливість бур’янів до гербіцидів та пом’якшують гербіцидний стрес культурних рослин.

Важливість мікроелементів

Хоча основними елементами живлення для кукурудзи є NPK, вона чутлива також до нестачі цинку, середньочутлива до нестачі бору та міді, а на лужних ґрунтах — марганцю, що пов’язано з малою доступністю через ґрунтові та кліматичні умови.

Задовольнити потреби рослини у мікроелементах, зняти фітотоксичну дію гербіцидів, покращити стресостійкість та стимулювати активний ріст допоможуть препарати АФ «Гермес». Ці рідкі водорозчинні висококонцентровані добрива на основі калієвих солей гумінових та фульвових кислот отримані з унікальної сировини — вермікомпосту та додатково збагачені мікроелементами з високим ступенем біодоступності, які безпосередньо надходять у рослини через листя.

Через рослини гумінові речовини Гумісолу також впливають на ріст та розвиток мікробіоти ризосфери та мікоризи, яка у свою чергу підвищує доступність макро- та мікроелементів ґрунту для рослин. Мікробіота ризосфери та мікоризи додатково надає рослинам фітогормони, амінокислоти, вітаміни.

Читайте: Тарас Висоцький: Фермери отримають усі компенсації по державних програмах підтримки

Скажемо «НІ!» стресу кукурудзи

Гумісол-плюс як комплексне органічне добриво містить також гумінові речовини, макро- та мікроелементи в органічно зв’язаній формі та агрономічно корисну мікрофлору. Гумісол-плюс, препарат на основі вермікомпосту, є фізіологічно збалансованим розчином і максимально відповідає вимогам щодо оптимізації умов мінерального живлення рослин та підвищує їхню стійкість до стресів.

При позакореневій стимуляції Гумісолом рослини поглинають поживні елементи безпосередньо через листкову пластинку. При цьому стимулюється розвиток коріння, збільшується листкова поверхня, підвищується синтез хлорофілу та його стійкість до високих температур, нормалізується обмін речовин, що допомагає рослині краще переносити несприятливі умови.

Думка аграрія

Лариса Таран, керівник ФГ «Санріна»:
«Ми отримали дуже гарні результати на кукурудзі. На одному полі внесли Гумісол, на іншому — ні:не змогли через погоду. На обробленому Гумісолом полі врожай був удвічі більшим, ніж на іншому, завдяки тому що зав’язалося по два качани. Сорт сіяли один, а показав він себе на полях з Гумісолом і без Гумісолу по-різному».

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про посилення конкуренції на ринку кукурудзи.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також