Новини / Рослинництво     27 травня 2020 22:30

Олена Нероба: Ціни на пшеницю зростають, на відміну від кукурудзи

Посуха у Південній Україні і негативні прогнози щодо валового збору, змінили звичайну кон’юнктуру ринку чорноморського зерна

Посуха у південній частині України і загибель значних площ озимих, особливо у Одеській області, змінило звичну кон’юнктуру ринку. Про це, коментуючи поточне становищу на ринку зернових розповіла Олена Нероба, менеджер з розвитку компанії Maxigrain.

Захід було організовано компанією ЛІГА:ЗАКОН у партнерстві з виданням LANDLORD за підтримки LIGA360 – екосистеми хмарних ІТ- продуктів для бізнесу.

Читайте: Іван Чайківський: Подальший розвиток аграрної галузі потребує ефективного механізму страхування

«Через посуху Україна втратила частину площ під озимими зерновими і особливо під пшеницею. Це стало одним із факторів підтримання ціни на зерно цих культур як всередині країни, так і на зовнішніх ринках. Схожа ситуація склалася і в РФ. Прогнози по валовому збору пшениці в Чорноморському регіоні вже знижені і це викликає занепокоєння у експортерів. Цікаво, що в контракти, які укладаються на раніші терміни, закладається вища ціна на пшеницю, аніж на пізніші за часом. Адже першим продаватиметься врожай із південних регіонів і через посуху врожай пшениці буде нижчим, а ціна відповідно – вищою», – зазначила Олена Нероба.

Втім, на думку експерта, з одного боку загибель посівів озимих зернових є негативним явищем, а з іншого боку – дасть змогу укладати контракти за більш вигідними цінами на зерно пшениці та ячменю.

Водночас Олена Нероба наголосила на тому, що в зв’язку із розширенням посівних площ під кукурудзою та скороченням виробництва етанолу на світових ринках не варто сподіватися на підвищення цін на кукурудзу.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про посилення конкуренції на ринку кукурудзи.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також