Під час перебігу опалювального періоду 2023/2024 років, Україна використала 6,7 мільярда кубометрів природного газу з підземних сховищ, за даними, що надала Група Нафтогаз.
У повідомленні від Групи Нафтогаз зазначено, що під час опалювального періоду 2023/2024 років, тривалістю 145 днів, було відібрано 8,5 мільярда кубометрів природного газу з підземних сховищ, з яких Україна використала 6,7 мільярда кубометрів.
Також наголошується, що завдяки достроковому завершенню опалювального періоду, заощадження газу може досягати 500 мільйонів кубометрів.
Зауважимо, Укргазвидобування, є частиною Групи Нафтогаз, досягло найвищого щоденного видобутку з грудня 2018 року. За даними, на 8 лютого 2024 року компанія видобула 38,54 мільйона кубометрів природного газу, повідомила пресслужба Нафтогазу.
Цей рекордний результат було досягнуто завдяки введенню в експлуатацію значної кількості нових свердловин, серед яких багато високодебітних, що видобувають понад 100 000 кубометрів газу на добу.
Лише на початку 2024 року нам вдалося запустити три високодебітні свердловини, які разом видобувають 800 000 кубометрів газу на добу, – заявив голова правління Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.
Нагадаємо, у 2023 році компанія успішно вводила в експлуатацію 86 нових свердловин. Це дозволило Україні вперше за останні 20 років видобути понад 1 мільярд кубометрів газу з нових свердловин за рік.
У грудні 2023 року АТ “Укргазвидобування” повідомило, що ввело в експлуатацію на одному родовищу дві високодебітні свердловини потужність понад 200 тис. кубометрів на добу разом. Зазначається, що перша свердловина пробурена ще у 1975 році, але з часом перейшла до бездіючого фонду через технічні ускладнення.
Аби відновити цю свердловину з високим дебітом було прийнято рішення про буріння бічного стовбура та подальшого проведення кількох стадій гідророзриву пласта. Такий підхід виявився успішним, що забезпечило додаткових понад 100 тис. куб. м блакитного палива.
Читайте також: Марганецький ГЗК зупинив видобуток внаслідок війни
Друга — оціночно-експлуатаційна свердловина також забезпечує понад 100 тис. кубометрів газу. Результат забезпечили вдалий вибір місця її розташування на північному контурі, а також важливим було проведення чотирьох стадій гідророзриву пласта.
6 червня того ж року АТ “Укргазвидобування”, провідна компанія в газовій галузі України, заявила про успішне пробурювання та запуск нової свердловини на сході країни, повідомляє пресслужба компанії. Вона дає країні додатково 230 тис. куб. м природного газу на добу.
Так, “Укргазвидобування”, що входить до Групи Нафтогаз, пробурило і запустило в роботу ще одну потужну свердловину на сході України. Вона дає країні додатково 230 тис. куб. м природного газу на добу.
Укргазвидобування пробурило нову свердловину в Харківській області, яка очікується, що може давати 140 тисяч кубометрів газу на добу.
У березні державні та приватні українські компанії зменшили видобуток природного газу на 15%. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю ЕП.
Тоді ж ціни на природний газ в Європі досягли рекордного рівня, піднявшись на 60%. Ціна на природний газ в Європі досягла рекорду на тлі побоювання трейдерів, що його поставки можуть бути перервані через війну рф в Україні.
Будь-який український бізнес зможе отримати кредит під 0% під час війни та один місяць після війни, також буде запроваджено масштабну дерегуляцію. Про це повідомив у зверненні президент Володимир Зеленський. За його словами, уряд підготував розширення програми кредитування для підприємців на базі програми 5-7-9%.
Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.
АТ “Укргазвидобування”, провідна компанія в газовій галузі України, заявила про успішне пробурювання та запуск нової свердловини на сході країни.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!