Новини / Логістика     12 грудня 2022 21:04

Пропозиція РБ щодо експорту українського зерна є пасткою – Литва

В РБ повідомили, що без попередніх умов погоджуються на транзит українського зерна через свою територію

Президент Литви Гітанас Науседа переконаний, що пропозиція РБ експортувати українське зерно є пасткою та спробою уникнути санкцій. Свої побоювання він висловив у Twitter.

Раніше міністр закордонних справ РБ Юрій Амбразевич зазначив ООН, що Білорусь без попередніх умов погоджується на транзит українського зерна через свою територію для його експорту з портів Литви.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Гітанас Науседа виступив проти цієї пропозиції й назвав її пасткою.

“Пропозиція Білорусі транспортувати українське зерно через свою територію до Литви – це чергова спроба уникнути санкцій. Українське зерно вже перевозиться через Польщу та інші країни до балтійських портів”, — написав Науседа.

Нагадаємо, президент росії путін назвав “блефом” повідомлення про те, що рф заважає експорту зерна з України та створює тим самим продовольчу світову кризу.

За оцінками ФАО, 33% сільськогосподарських земель в Україні вже зазнали суттєвої деградації, а це на 13% більше, ніж було до повномасштабної війни рф проти України. Решта земель перебувають під загрозою деградації.

Зернова ініціатива довела свою ефективність як для українських аграріїв, так і з огляду на продовольчу безпеку світу. Однак, термін дії коридору спливає 22 листопада, відтак угоду потрібно буде продовжувати. Україна, Туреччина та ООН вже висловили готовність до пролонгування зернової ініціативи, але рф продовжує висувати нові необґрунтовані вимоги і перешкоджає повноцінному транспортуванню продовольства.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, розповів про Державний аграрний реєстр, передумови його впровадження, результати чотирьох місяців інтенсивної роботи та плани на найближчу перспективу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також