Новини / Ринок землі     10 грудня 2022 10:02

Через війну третина українських земель втратила свою якість


За оцінками ФАО, 33% сільськогосподарських земель в Україні вже зазнали суттєвої деградації, а це на 13% більше, ніж було до повномасштабної війни рф проти України. Решта земель перебувають під загрозою деградації.

Такими даними поділилася Олена Корогод, президент ГС “Органічна Україна” в ході конференції “Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?”, інформує AgroTimes.

“За останні 130 років українські землі втратили 30% гумусу, а рівень розораності України лишається одним із найбільших у світі – 53,9%. Для порівняння, у Польщі це показник на рівні 36,5%, у Німеччині – 34,1%, у США – 17,5%, у Китаї – 12%”, – нагадала Олена Корогод.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter.

За оцінками НААН, економічні збитки від деградації ґрунту до початку війни становили близько 40 млрд грн на рік. І тільки за перші три місяці повномасштабної війни рф проти України збитки українського довкілля сягнули 200 млрд грн.

Більше ніж 200 тис. га територій забруднені мінами, снарядами, уламками боєприпасів через воєнні дії. Є дані, що на розмінування 1 га потрібен один день. Тож цей процес буде тривалим і ресурсозатратним.

Разом з тим, деградація ґрунтів – це світова проблема. 25% усієї земної поверхні світу – це деградовані ґрунти. Щорічно планета втрачає 24 млрд тонн родючих ґрунтів. Якщо цей тренд триватиме, то до 2050 року 95% земної поверхні становитимуть деградовані ґрунти.

Нагадаємо, попри війну на Prozorro.Продажі успішно завершено 1 037 земельних аукціонів, від яких до бюджету надійшло понад 409 млн грн.

Вартість землі в Україні стрімко зростає: середня ціна гектара у жовтні перевищила 57 тис. грн. Це на 15 500 грн, або на 37% дорожче, ніж до 24 лютого.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Місцеві органи подвоїли свій дохід від оренди землі завдяки електронним аукціонам у системі “Prozorro.Продажі”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також