Новини / Рослинництво     19 серпня 2020 15:30

Прогноз валового збору зернових в Україні знижено на 2 млн тон

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства скоригувало проноз виробництва зерна у 2020 році у бік зменшення – до 70 млн тон

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України скоригувало прогнозоване виробництво зернових у 2020 році по всіх категоріях господарств урожаю у бік зменшення – до приблизно 70 млн тон. Попередній прогноз становив 72,1 млн тон зерна. Про це повідомили у пресслужбі міністерства.

«Погодні умови останніх тижнів спричинили або втрату потенційного врожаю кукурудзи, або суттєве його зниження. Якщо осінні погодні умови будуть сприятливими, урожай кукурудзи передбачається на рівні 35 млн тон, а загальний урожай зерна – на рівні 70 млн тон», – зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Читайте: Як зібрати 70 центнерів пшениці з гектара в умовах дефіциту вологи

Найбільших за площею втрат потенційного урожаю кукурудзи зазнали наступні області:

  • Черкаська – 133,8 тис га
  • Одеська – 33,5 тис га
  • Кіровоградська – 21,3 тис га.

Разом з тим, суттєве зниження урожайності спостерігається у Черкаській області – на 234 тис га посівів культури, Кіровоградській (146,7 тис га) та Полтавській області – 120,5 тис га.

Загалом, по усій території України орієнтовні втрати по кукурудзі можуть скласти близько 2 млн тон. Тому прогноз урожаю культури і було знижено з 37 млн тон до 35 млн тон.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що за інформацією ГС «Аграрний союз України», обсяг продажу зерна за готівку в Україні сягає 30-50%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також