Новини / Думки     18 серпня 2020 14:30

Обсяг продажу зерна за готівку в Україні становить 30-50% – Геннадій Новіков

Проблема тіньового обігу зерна залишається актуальної через законодавчі прогалини і з року в рік ситуація тільки погіршується

Тіньовий обіг зерна на українському ринку в середньому становить 30%, а у окремих регіонах країни сягає навіть 50%. При цьому з часом ситуація не покращується – кожного року кількість пропозицій придбати зерно за готівку тільки зростає. Про це у коментарі УНН заявив голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.

Головними покупцями зерна за готівку виступають, за його словами, великі сільськогосподарські компанії.

«Скуплене за готівку зерно вони додають до своєї врожайності, і таким чином підвищують ефективність роботи своїх структур у публічній площині», – пояснив Геннадій Новіков.

Проблема тіньового обігу зерна існує, на думку голови «Аграрного союзу України», насамперед, через законодавчі прогалини.

Читайте: Vkursi Zemli: огляд нового сервісу земельної аналітики для агробізнесу 

«Чорну продукцію» можна купити тільки за готівку. І, згідно положення НБУ, на готівкові операції підприємство має право знімати з каси до 10 тис грн на день. Але по факту обороти по зняттю готівкових коштів на окремих підприємствах сягають близько 100 млн грн на рік. Натомість, НБУ величезного і неконтрольованого обігу готівки просто не помічає», – додав він.

Також Геннадій Новіков додав, що привілейоване становище на українському ринку АПК мають нерезиденти, які мають право знімати з рахунків стільки готівки, скільки хочуть. Натомість українські фермери, яким готівка потрібна, наприклад, для оплати оренди землі, повинен надати купу довідок – аж до повного реєстру земельних паїв.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у тіньовому обробітку в Україні перебуває до 8 млн га сільськогосподарської землі.

Джерело: УНН

Фото: Facebook

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також