Новини / Рослинництво     29 травня 2020 10:55

Прогноз валового збору пшениці підвищено до 26,7 млн тон

Травневі дощі значно поліпшили ситуацію з посівами озимих зернових у ряді регіонів України

Прогноз валового збору пшениці було переглянуто у бік підвищення після дощів, які пройшли територією України у травні. Про це під час конференції «Grain & Maritime Days» президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.

«Після загальних зборів членів УЗА 27 травня ми підвищили наші очікування з виробництва пшениці до 26,7 млн ​​тон. Ми вважаємо, що дощі, які пройшли в Україні, значно поліпшили ситуацію. Ті південні регіони країни, які страждали від посухи, наразі не є основними виробниками зерна і не зроблять істотного впливу на загальний показник», – пояснив він.

Читайте: Олена Нероба: Ціни на пшеницю зростають, на відміну від кукурудзи 

Крім того, Микола Горбачьов звернув увагу на значне збільшення у цьому році посівних площ під кукурудзою – валовий збір культури за його словами очікується на рівні 37 млн тон. При цьому врожай ячменю знизиться у порівнянні з минулим роком приблизно на 1 млн тон.

Таким чином, як зазначили у аналітичній компанії Agritel, діапазон оцінок виробництва пшениці в Україні залишається дуже широким, найпесимістичніші становлять 23 млн тон, а найбільші оптимісти прогнозують врожай на рівні 28 млн тон.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що профільний комітет ВР підтримав проект про Фонд гарантування кредитів для агросектору.

Читайте також