Новини / Рослинництво     13 серпня 2020 14:50

Прогноз валового збору кукурудзи в Україні знижено на 2,5 млн тон

Українська зернова асоціація переглянула попередній прогноз врожаю кукурудзи в Україні у бік зменшення внаслідок посушливої погоди. Зменшено і поточний прогноз експорту цього виду зерна

Українська зернова асоціація зменшила поточний прогноз врожаю кукурудзи до 36,4 млн тон. Попередній прогноз валового сбору культури, який було зроблено у липні, становив 38,9 млн тон.

Зменшення прогнозованого обсягу врожаю кукурудзи пояснюється надто сухою погодою, яка спостерігається останні кілька тижнів по всій Україні, що негативно впливає на вегетацію та врожайність кукурудзи.

Також, враховуючи негативні умови для вегетації, аналітики УЗА переглянули і попередній прогноз експорту кукурудзи з України у 2020/2021 маркетинговому році у бік зменшення на 2 млн тон – до 31 млн тон.

Читайте: Соціальна і податкова відповідальність — точки зростання для агробізнесу 

Однак, виходячи з даних інформаційно-аналітичного порталу АПК України, це все одно більше, ніж було експортовано у попередньому, 2019/2020 маркетинговому році – 30,33 млн тон. При цьому, у 2020/2021 маркетинговому році Україна вже продала за кордон 499 тис тон кукурудзи (мається на увазі експорт збіжжя врожаю минулого сезону).

Також у асоціації нагадали про те, що Європейська комісія нещодавно переглянула розмір імпортного мита на кукурудзу, яке було встановлене 5 травня 2020 року – мито знижене з 10,4 євро за й тону до 5,48 євро/т. Зазначений розмір мита також діятиме при експорті в ЄС жита і сорго.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що президент України підписав закон «Про сільськогосподарську кооперацію».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також