Новини / Фінанси     12 серпня 2020 15:50

Соціальна і податкова відповідальність — точки зростання для агробізнесу

Дотримання принципів відповідальності дозволяє Kernel формувати ефективну модель, яка може бути прикладом для українського бізнесу

Дотримуючись принципів соціальної відповідальності, Kernel формує ефективну модель взаємин із суспільством, яка може бути прикладом для українського бізнесу. Про це у блозі для Delo.ua розповів Ігор Чикін, директор Агробізнесу Kernel.

Соціальна відповідальність, на його переконання, включає повноту і своєчасність податкових відрахувань, а також підтримку проєктів з розвитку громад у регіонах, де працює компанія. Наразі ще більшу увагу набула соціальна відповідальність бізнесу в контексті реформи децентралізації.

«Повнота і своєчасність сплачених податків — це запорука розвитку сіл і територіальних громад. Новий формат зобов’язує вести відкритий діалог на рівні «бізнес-громада», — зазначив Ігор Чикін. — Ми, як і раніше, приділяємо багато уваги соціальній відповідальності та своїм прикладом формуємо ефективну модель взаємин між бізнесом і суспільством. Так, за минулий, 2019 рік Kernel сплатив понад 1,7 млрд гривень податків до бюджету і виділив 57 млн гривень для реалізації соціальних проєктів».

Крім того, Ігор Чикін наголосив, що соціальна відповідальність є однією зі складових конкурентоспроможності агробізнесу в умовах скорочення маржинальності поряд з підвищенням ефективності виробництва і поліпшенням внутрішньо командних комунікацій.

Читайте: Максимально все вдосконалити , щоб рухатися в ногу з часом і підвищити ефективність кожного гектара

У числі негативних зовнішніх чинників, які перешкоджають конкурентоспроможності агробізнесу в Україні, він назвав податкові «маневри» навколо зарплати та оренди, які дозволяють недобросовісним бізнесам недоплачувати в бюджет $80–100 з гектара.

«Нечесний бізнесмен економічно ефективніший за відповідального платника податків: те, що він недоплачує до бюджету, формує його конкурентну перевагу. Така модель поведінки дозволяє захоплювати ринок, витісняє сумлінного платника податків та збільшує недоїмки до бюджету», — додав директор Агробізнесу Kernel.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про досвід розвитку господарства «Фортуна» – 6000 га землі, власний елеватор, тваринницький комплекс і постійна готовність до співпраці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також