Новини / Аналітика     07 травня 2020 15:15

Прогноз глобального виробництва пшениці у 2020 році: 762,6 млн т

Валовий збір культури у поточному році у світу буде рекордним вдруге поспіль. В Україні, навпаки, очікують зменшення врожаю - FAO

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) оприлюднила перший прогноз глобального ринку пшениці у майбутньому 2020/2021 маркетинговому році.Очікуваний  врожай обсягом 762,6 млн т майже дорівнює показникам поточного сельгоспсезону. Тому він має всі шанси стати другим рекордом в історії глобального виробництва пшениці.

Щоправда, в Україні, ЕС, США та Північній Африці зберуть дещо менше, ніж у 2019/2020 МР. Але на думку аналітиків ООН, зростання виробництва в РФ, Австралії, Казахстані, Індії та у низці азійський країн компенсує це падіння.

Треба зазначити, що оптимістичні прогнози щодо виробництва збіжжя в Австралії зараз притаманні всім світовим експертам. Вони вважають, що австралійські катастрофічні пожежі 2019/2020 маркетингового року у прийдешньому році продовження не матимуть, а країна продемонструє зростання виробництва ледь не у двічі.

Читайте: Олександр Скляров: ми отримали 10–15 ц/га прибавки врожайності озимої пшениці 

Глобальне споживання пшениці у FAO очікують на рівні 2019/2020 МР. Цей оптимізм аналітиків FAO мали б значно похитнути ризики, пов’язані з пандемією коронавірусу. Але вони вважають, що скорочення споживання в кормових і промислових цілях повністю нівелюватиметься зростанням споживання в харчових цілях. Цей прогноз, а саме позитивні оцінки апетиту населення світу, поки що виглядає досить дискусійним. Адже важкі економічні наслідки та суттєве скорочення попиту з боку переробників зараз зазнають такі промислові гіганти як США, ЄС та Канада.

Також, згідно з попереднім прогнозом FAO, обсяг торгівлі пшеницею в сезоні 2020/2021 років може скласти 176,3 млн тонн, що на 0,7%, вище, ніж очікується у поточному сільгоспроці. В ООН окремо підкреслюють, що низка північноафриканських країн може збільшити закупівлі пшениці в зв’язку із падінням власного виробництва. Що стосується експорту, то збільшення поставок з Австралії і Канади дозволить з успіхом компенсувати ймовірне падіння експорту з України і ЄС.

Нагадаємо, що раніше була оцінена волатильність українського зернового ринку.

 

 

 

Читайте також