Новини / Інтерв'ю     07 травня 2020 12:04

Олександр Скляров: ми отримали 10–15 ц/га прибавки врожайності озимої пшениці

Про технологію отримання високих врожаїв зернових і олійних за умов посухи в ексклюзивному інтерв’ю Landlord розповів керівник СФГ «Верес» Олександр Скляров

Олександр Скляров, керівник СФГ «Верес», інтенсивно розвиває багатопрофільне господарство у Слов’янському районі Донецької області. Тут, незважаючи на посушливі умови, щороку отримують стабільно високі врожаї озимої пшениці, соняшника, кукурудзи та інших культур.

Також у господарстві «Верес» займаються розведенням ВРХ і планують створити переробне виробництво. Зароблені кошти Олександр Олександрович вкладає в розвиток підприємства та соціальну інфраструктуру села, прагнучи створити максимально комфортні умови для своїх працівників та пайовиків.

«Гроші для мене не головне. Ви ж бачите, я розвиваю все: і рослинництво, і тваринництво, а не орієнтуюся на те, щоб зірвати побільше і виїхати. Я хочу, щоб у селі жили люди і щоб жили добре», — каже Олександр Скляров.

Кошти на це господарство «Верес» отримує завдяки продуманій технології вирощування сільгоспкультур, напрацьованій разом із фахівцями компанії «Ерідон».

«Зараз ми повністю перейшли на бельгійські добрива Росаферт. Найбільше застосовуємо Росаферт 12:24:12+9S, вносячи по 100–150 кг/га при посіві. Це добриво крім NPK містить сірку», — розповідає керівник.

Читайте: Микола Копил: Живлення рослині потрібно дати тоді, коли вона цього потребує

У складі Росаферт фосфор міститься у трьох максимально доступних для рослин формах. Коренева система рослин починає засвоювати його відразу, причому цей елемент живлення постачається їй пролонговано. За словами Олександра Склярова, вже за декілька днів після внесення візуально помітно результат і по кореневій системі, і по кольору рослин, і по листу.

Також у господарстві «Верес» провадяться позакореневі внесення бельгійських добрив Розалік та Розасоль.

«Прибавка врожайності завдяки внесенню бельгійських добрив Rosier становить від 10 до 15 ц/га на озимій пшениці та до 10 ц/га на соняшнику. При цьому фінансові витрати в обох випадках практично однакові», — стверджує керівник підприємства.

Нагадаємо, що раніше Олександр Скляров детально розповів про технологію господарства в ексклюзивному інтерв’ю журналу Landlord.

Читайте також