Новини    23 жовтня 2022 21:11

Елеватори  “Агрейн” розпочали приймання та сушіння соняшнику нового врожаю (фото)

Елеватори "Агрейн" поступово переводять свої зерносушарки на тверде паливо

Елеватори Групи компаній “Агрейн” розпочали приймання та сушіння соняшнику врожаю 2022. Паралельно відбувається процес відвантаження зерна минулорічного врожаю, яке було на зберіганні весь цей час, повідомили в пресслужбі компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Щодо логістики, то зараз вона здійснюється майже тільки власним автотранспортом, через те що залізнична вагонна складова дуже дорога. Наявність власних автомобілів-зерновозів є рятівною альтернативою в обставинах, що склалися, і дає змогу компанії та елеваторам виконати своєчасну поставку вантажів покупцям”, – зазначив директор з фінансів та економіки агрогрупи Віталій Штемпель.

Елеватори “Агрейн” поступово переводять свої зерносушарки на тверде паливо. Це дозволить отримати певну незалежність від транзиту природного газу та зменшить витрати на сушіння.

Нагадаємо, компанія HarvEast перевела сушарку на тверде паливо. Так агрохолдинг здешевив вартість сушіння кукурудзи у 2,5 раза порівняно до того, якби цей процес відбувався з використанням газу.

Збір пізнього урожаю в Україні та Європі триває, тож прогнозовано на ринок вийшли великі обсяги кукурудзи та соняшнику. Тож соняшник вже впав у ціні, а кукурудза поки що демонструє стабільність. Водночас ціни на пшеницю укріплюються, а подекуди через російські ракетні атаки на Україну,  – досягають свого максимуму.

У липні 2022 року Україна експортувала 2,66 млн т зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх перероблення, що на 492,7 тис. т, або 22,7% більше, ніж у попередньому місяці.

Враховуючи середньостатистичні ціни на світовому продовольчому ринку, Україна очікує отримати мінімум $20 млрд за експорт зернових. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Зокрема, він зауважив, що зерновий коридор, який вже фактично запрацював у двосторонньому напрямку безпосередньо цьому сприятиме.

Експерти технологічних компаній пророкують на наступні 5 років стрімке зростання інвестицій в технології генерування та накопичення електроенергії. Такі автономні енергетичні системи дозволять виключити ризики від монопольних постачальників та значно знизити вартість електроенергії в структурі витрат.

Департамент BASF Agricultural Solutions презентує українським аграріям три нові гібриди соняшнику – ЕС АВЕРОН СУ, ЕС ЯСМІНІС КЛП та АКОРДІС КЛП. Цим гібридам властиві високий потенціал урожайності, високий вміст олії, стійкість до хвороб і посухи, а також стійкість до несправжньої борошнистої роси завдяки наявності гена PL6 та PL8.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...