Новини / Аналітика / Фінанси     09 квітня 2022 20:34

Посилення рубля насправді є ознакою слабкості рф – аналітики Reuters

Інструменти, які використовувалися для підтримки рубля, аналітики видання порівнюють із валютою потьомкінського села.

Нещодавнє різке відновлення російського рубля показує економічну слабкість, а не стійкість. Після втрати 45% своєї вартості стосовно долара протягом двох тижнів після нападу рф на Україну, валюта відскочила і зараз торгується трохи нижче свого довоєнного рівня. Про це пише інформаційне агентство Reuters.

Інструменти, які використовувалися для підтримки рубля, аналітики видання порівнюють із валютою потьомкінського села – фальшивими фасадами однойменного князя, котрий намагався обдурити імператрицю катерину II, щоб вона думала, що російські села процвітають.

З 24 лютого, з дня початку російського вторгнення, центральний банк підняв основну процентну ставку з 9,5% до 20%, застосувавши контроль над капіталом більшої частини економіки та змусивши російських експортерів конвертувати свої надходження в іноземній валюті в рублі. Водночас Путін намагається змусити покупців російського газу та нафти платити рублями.

Проте рубль залишається у владі будь-якого західного ембарго на російську нафту і газ. Каральна ставка у 20% ще більше зашкодить економіці, яку Європейський банк реконструкції та розвитку очікує скоротити на 10% цього року лише на основі вже вжитих санкцій. Високі відсоткові ставки стримають інвестиції, торговельні обмеження підвищать ціни на імпорт, і росіяни можуть виявити, що їм мало користі від стабільного рубля в економіці, що швидко закривається.

У виданні попереджають, що санкції триватимуть довше, ніж, очікують аналітики, котрі радіють найменшим ознакам можливого компромісу між Москвою та Києвом. Але навіть якщо їх зняти, рубль впаде в реальності. Однією з причин, чому обмінний курс відновився, є те, що торгівля була особливо слабкою в останні кілька тижнів. Якби відкриття цін спрацювало без обмежень на вільнішому ринку, рубль показав би реальні масштаби економічної ями, в якій опинилася рф.

Нагадаємо, США разом із G7 та Європейським Союзом запроваджують нові санкції найбільших банків рф — Альфа банку та Сбєрбанку. Крім того, санкції також забороняють всі нові інвестиції в рф.

Раніше Landlord повідомляв, що інфляція в росії може перевищити 20% вже 2022 року

Також стало відомо, що рф планує заборонити продавати зерно “недружнім країнам”, про це заявив Дмитро Медведев, заступник голови Ради Безпеки рф.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також