Новини    22 лютого 2024 18:03

Посівні площі під горохом в Україні зростуть на 20%

Очікування пов'язують зокрема з відкриттям ринку Китаю

Згідно з майбутніми очікуваннями, зростання посівних площ під горохом 2024 року може становити 20%, поінформувала президентка Співтовариства виробників та споживачів бобових Антоніна Скляренко, передає agroportal.

Це пов’язано з відкриттям ринку Китаю та можливим продовженням дозволу експортувати український горох до Індії, — зазначила Скляренко.

Зауважимо, вже невдовзі Україна може розпочати експортувати горох до Китаю. На минулому тижні китайська сторона підписала фітосанітарний протокол, він вже на опрацюванні в Держпродспоживслужбі, заявила президентка Співтовариства виробників та споживачів бобових Антоніна Скляренко, повідомляє Latifundist.com.

Ми сподіваємось, що це буде поштовхом для наших агровиробників для вирощування гороху і збільшенню посівних площ, — зазначила Скляренко.

Мінагрополітики, Держпродспоживслужба та Співтовариство три роки працювали над цим питанням.

Згідно з даними Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, торік частка Китаю в українському експорті агропродовольства склала 10%.

Своєю чергою, компанія “Західний контейнерний термінал” та міжнародний трейдер EU-Nomia LTD запускають програму зі стимулювання вирощування жовтого гороху в західній Україні.

Про це у коментарі Latifundist.com розповіли директор “Західного контейнерного терміналу” Володимир Лопатинський та директор EU-Nomia LTD Онур Ватан.

Згідно з програмою, горох, вирощений на західній Україні, перероблятиметься на місці і потім доставлятиметься контейнерними поїздами через порти до кінцевого споживача в країни Азії. Аграрій зобовʼязується виростити певну кількість гороху, натомість компанія має викупити його за гарантованою ціною.

Якщо ринок пішов вниз, то ми викупимо горох по гарантованій ціні і вона буде включати собівартість і мінімальний заробіток. Якщо буде вища ціна, то ми купимо по ринковій вищій ціні, — зазначає Лопатинський.

За його словами, аграрії західного регіону не потребують якоїсь фінансової допомоги, однак вони не можуть бути впевненими в тому, що зароблять, вирощуючи пшеницю чи кукурудзу.

Новини за темою:  Україна та ОАЕ виходять на новий рівень: уряд схвалив законопроєкт про ратифікацію економічного партнерства

Як зазначив Онур Ватан, після того, як Індія дозволила безмитний імпорт гороху, великі трейдери почали перенаправляли весь товар туди. Таким чином, ринки Пакистану, Бангладеш та ОАЕ практично вільні, тому попит на український горох буде.

Нагадаємо, у 2023/24 МР  попит на сою в Китаї знизиться в річному обчисленні на тлі очікуваного скорочення постачань свиней у першому кварталі 2024 року.

Китай офіційно затвердив список насіннєвих фірм, яким дозволено вирощувати та реалізовувати генетично модифіковане насіння сої та кукурудзи.

Згідно з даними статистичного департаменту, Китай зібрав рекордний урожай кукурудзи у 288,84 млн тонн у 2023 році, що на 4% більше, ніж рік тому, навіть після того, як літні тайфуни завдали шкоди посівам у деяких північних провінціях.

За інформацією операторів ринку, китайські імпортери за минулі двадцять днів законтрактували великі обсяги кукурудзи з України.

Китай перебуває у топ-3 імпортерів соняшникової та ріпакової олії з України.

За даними China National Grain and Oil Information Centre (CNGOIC), протягом 19-25 жовтня Китай збільшив у порівнянні з попереднім тижнем обсяг переробки сої на 29% до 2 млн т, що на 27% перевищує відповідний показник 2022 р. Нарощування переробки пояснюється відновленням роботи підприємств після періоду відпусток.

Експорт соняшникового шроту з України в жовтні 2023/24 МР збільшився до 359 тис. т, що на 28% більше за показник у вересні, проте на 2% поступається показнику в жовтні 2022 року.

Україна невдовзі може почати експортувати горох до Китаю. Китайська сторона підписала фітосанітарний протокол, він вже на опрацюванні в Держпродспоживслужбі.

Ринок гороху у світі почав стрімко розвиватися. Доказом цьому є той факт, що минулого року світовий ринок горохового протеїну досяг $1683 млн. Прогнозується, що він буде далі зростати і може сягнути $5086,9 млн до 2028 року.

Новини за темою:  9% персоналу агрокомпаній мобілізовано: як аграрії підтримують працівників на фронті

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...