Новини / Рослинництво     28 березня 2019 11:57

Посівна кампанія цукрових буряків стартувала: засіяно 10% площ

20 тисяч га – такі площі посівів цукрового буряка станом на 26 березня. У лідерах Хмельницька область – там посіяно 11 тисяч га цієї культури, тобто половину від усіх посівів.

Про старт посівної кампанії цукрового буряка повідомляють в Асоціації «Укрцукор».

Посівні роботи розпочалися із західних областей та рухаються до східних. У Рівненській області площі посівів станом на 26 березня склали 3,5 тис. га, у Волинській – 2,7 тис га, у Тернопільській – 2,4 тис. га. На Львівщині, Тернопільщині та Волині окремі господарства вже фінішували з сівбою цукрового буряка, зазначає аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський.

Проте більшість господарств, за його даними, планує розпочати посівну цієї культури у першій декаді квітня: аграрії поспішають через низьку вологість ґрунту після зими, ризикуючи з посівами в холодний ґрунт. Проте агрономи запевняють, що такий ризик є виправданим.

Читайте: Європейським виробникам невигідно виробляти цукор – експорт залишиться на 2 млн т за сезон

НАЦУ «Укрцукор» прогнозує скорочення майже на чверть посівних площ під цукровим буряком до 220-230 тис. га. Причина – світовий профіцит цукру, через що ціни і на продукцію, і на сировину рекордно впали.

Разом із тим, як повідомляв Landlord, цукровий трейдер Sucden прогнозує зростання світового дефіциту цукру до 4 мільйонів тонн. Раніше говорилося про те, що дефіцит цукру у світі викличе посуха в Бразилії.

Читайте також

Матеріали по темі