Новини / Рослинництво     27 лютого 2019 16:42

Європейським виробникам невигідно виробляти цукор – експорт залишиться на 2 млн т за сезон

У найближчому маркетинговому сезоні 2019/20 року експорт цукру з країн ЄС прогнозується на рівні 2 млн тонн. Тоді як у сезоні 2017/18 обсяги продажів цукру за кордони Євросоюзу були на рівні 3,55 млн т. Серед причин – нерентабельність вирощування цукрового буряка, зменшення цін на цукор на світовому ринку та заборона пестицидів, які забезпечували високий врожай.

Таку думку висловила Марина Сідак, керівник аналітичного відділу компанії-лідера з виробництва та переробки цукрових буряків «Sucden» під час Міжнародного конгресу «Sugar World 2019».

За її словами, останні кілька сезонів поставки цукру з Євросоюзу коливалися на рівні 1,4-3,6 млн тонн. Однак, усі рекорди побив 2017/18 маркетинговий рік, коли вдалося експортувати 3,55 млн тонн солодкого продукту. Водночас, у наступні роки варто очікувати спаду виробництва.

Читайте: Криза перевиробництва: чому українські аграрії масово скорочують плантації цукрових буряків

Експорт буде на рівні 2 млн тонн. Головними ринками збуту лишатимуться країни Східного Середземномор’я, Близького Сходу та Північної Африки.

Серед причин зменшення виробництва – скорочення посівних площ цукрових буряків. Вони знизяться орієнтовно до 5,5%. Фермери відмовляються від вирощування цукрових буряків, замінюючи їх рентабельнішими культурами – бобовими й пшеницею.

Ще одним приводом скоротити виробництво стала заборона використання неонікотиноїдів. Тобто пестицидів, застосування яких раніше гарантувало високі врожаї.

Читайте: ТОП-10 найбільших виробників цукру в Україні (ІНФОГРАФІКА)

«Мораторій на використання неонікотиноїдів позначиться на врожайності цукрових буряків та підвищить ризик їхнього виробництва. Це сприятиме зростанню витрат на засоби захисту рослин і, як наслідок, – собівартості», – пояснює Марина Сідак.

Не зважаючи на обнадійливі прогнози погоди 2019/20 років виробництво цукру не збільшиться й залишиться на рівні сезону 2018/19.

Як раніше повідомляв Landlord, високі ціни на зернові можуть стати причиною того, що посіви цукрового буряку в країнах СНД цього року скоротяться ще більше, ніж очікується.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також