Новини / Рослинництво     14 березня 2019 15:52

Світовий дефіцит цукру зросте до 4 мільйонів тонн – Sucden

Зростання дефіциту до  4 млн. тонн прогнозує французький цукровий трейдер Sucres et Denrees SA (Sucden).  Причина - прогнозоване скорочення виробництва в Індії, Таїланді та ЄС.

Прогноз трейдера розмістила  Національна  асоціація   цукровиків   України з посиланням на агентство Reuters.  Йдеться про дефіцит цукру в сезоні 2019-2020 маркетингового року (з жовтня по вересень). Трейдер вважає, що у світі скоротяться посіви як цукрової тростини, так і цукрового буряка.

Читайте: В Україні вперше виробили органічний цукор. Бурякові плантації тричі сапали вручну

Едуардо Сіа, цукровий трейдер Sucden в Бразилії, заявляє, що в цей період очікується скорочення виробництва у Таїланді приблизно на 10% — до 12 млн т. Причина в тому, що тайські фермери, шукаючи більших прибутків,  переходять на інші культури замість цукрової тростини.

За оцінками Едуардо Сіа, в Таїланді ціни на цукор знизилися приблизно на 20% після того, як уряд за угодою в рамках СОТ скорегував субсидії для цукрової галузі.

В Індії через менш сприятливі кліматичні умови обсяг виробництва цукру в маркетинговому 2019-2020 році складе близько 26-27 млн. т (у порівнянні з 31,7 млн. т у 2018-2019 році).

Очікується, що європейські фермери також скоротять посіви цукрових буряків, що стане реакцією на падіння цін на цукор у країнах Євросоюзу. Sucden прогнозує падіння на 5%.

Як раніше повідомляв Landlord, європейським виробникам невигідно виробляти цукор – експорт залишиться на 2 млн. тонн за сезон.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також