Новини / Рослинництво     08 січня 2019 16:09

Посуха в Бразилії викличе дефіцит цукру у світі

Через незначні опади в Бразилії експерти прогнозують збільшення дефіциту цукру 2019/2020 маркетинговому році. Посуха в країні почала впливати на цукрову тростину. Ця рослина цьогоріч більш вразливо сприймає погоду, адже плантації, де вона росте, застаріли.

Про це повідомляє Укрцукор.

Якщо погодні умови не зміняться на краще, то цукрова галузь стикнеться з втратами, стверджують експерти. За словами аналітика з цукру в консалтинговій групі INTL FCStone Бруно Ліма, робити остаточні висновки ще рано, однак виробники вже стурбовані ситуацією. Він зазначає, що листопад був хорошим місяцем у плані дощів, а от грудень відстав. Якщо ще й у січні опадів не буде – прогноз про неврожай стане ще реальнішим.

Посуха у квітні, коли почнеться 2019/2020 МР, може додатково збільшити дефіцит цукру та вплинути на світові ціни.

Також прогнозується, що через старіння плантацій, середній вік яких складає 3,8 року, у Бразилії заводи південно-центрального регіону оброблять біля 564,7 млн т тростини, що менше торішнього показника. За даними Refinitiv Eikon, опади в Сан-Паулу, де найбільше виробляють цукрової тростини, були нижчими середнього рівня за останні 30 років.

Читайте: Бразилія збільшила експорт сої у 2018 році на 23 % – Карен Браун

Як повідомляв LANDLORD, відомий американський оглядач агроринку Карен Браун не вважає, що посуха в Бразилії дуже вплине на вирощування сої. Аналітик очікує, що урожай має бути на рівні торішнього, або й вищим.

Фото: depositphotos.com

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також