Новини / Рослинництво     31 березня 2021 11:20

Посівна 2021: площа під зерновими в Україні складе 15,5 млн га

Це становить близько 55% від усіх посівних площ у поточному році, що знаходиться в межах оптимального співвідношення культур у сівозмінах господарств

Загальна площа під зерновими культурами з урахуванням висіяних озимих та прогнозованої площі під ярими в Україні у поточному році складе близько 15,5 млн га. Це становить приблизно 55% від усіх посівних площ, що будуть задіяні всіма типами сільськогосподарських виробників. Про це на своїй сторінці Facebook повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

«Зернові культури в усіх категоріях господарств мають зайняти 15,5 млн га, або 55% у структурі посівних площ, що відповідає нормативам оптимального співвідношення культур у сівозмінах», – підкреслив заступник міністра.

ЧитайтеВиставку Agritechnica перенесено на березень 2022 року

Він нагадав, що в Україні вже розпочато сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур. Станом на 25 березня сільгоспвиробники Херсонської, Донецької, Закарпатської та Миколаївської областей посіяли 106,3 тис. га, або 1% до прогнозу.

Так, посів ярих зернових культур прогнозується на загальній площі 7,6 млн га. При цьому, соняшнику господарства планують посіяти на рівні 6,4 млн га. У 2020 році, згідно з остаточними даними міністерства, площа до збирання соняшнику становила біля 6,38 млн га. Таким чином, змін майже не відбулося, але кліматичні умови цього року значно кращі за попередній.

Сої фермери запланували посіяти на рівні 1,4 млн га. У 2020 році під цією культурою загалом було задіяне 1,34 млн га. І дещо зросте за прогнозом міністерства площа під цукровими буряками. Якщо у минулому році площа до збирання склала 216,3 тис га, то у сезоні-2021 аграрії планують висіяти буряки га площі близько 223 тис га, що пояснюється зростанням цін на цукор, як на світовому, так і на українському ринку.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що дія Ла-Нінья закінчилась, але літній сезон не буде посушливим.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також